بررسی تقویت توسعه و دموکراسی در عراق در دیدار الکاظمی و میشل

نخست وزیر عراق در دیدار رئیس شورای اروپا روابط عراق و کشورهای اروپایی و همکاری در تقویت توسعه و دموکراسی و مبارزه با تروریسم را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر عراق در دیدار رئیس شورای اروپا روابط عراق و کشورهای اروپایی و همکاری در تقویت توسعه و دموکراسی و مبارزه با تروریسم را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، «مصطفی الکاظمی» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با «شارل میشل»، رئیس شورای اروپا، دیدار کرد.

در این دیدار تقویت روابط عراق و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بخش‌های گوناگون با هدف تقویت توسعه و ثبات در عراق و منطقه و «تحکیم روند دموکراتیکی که ملت عراق گام‌های بزرگی در مسیر آن برداشته‌اند» بررسی شد.

طرفین همچنین روند مبارزه با تروریسم و تلاش‌های بین‌المللی در این عرصه برای تحکیم امنیت و خشک کردن منابع تروریسم و افراط‌گرایی و نیز مسئله مهاجران و تسهیل بازگشت داوطلبانه مهاجران عراقی به کشورشان را بررسی کردند.

اصلاحاتی که دولت عراق در پیش گرفته و همکاری‌های عراق با کشورهای منطقه و جهان و تلاش برای جذب سرمایه خارجی و سیاست عراق در تقویت اصل گفت‌وگو و حفظ آرامش میان کشورهای منطقه از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا