فؤاد حسین: تنش در روابط ایران و امریکا بر ثبات عراق تأثیر می‌گذارد

وزیر خارجه عراق در یک مصاحبه درباره برنامه هسته‌ای ایران، مذاکرات تهران و ریاض، روابط با ترکیه و مسائل داخلی عراق اظهار نظر کرد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه عراق در یک مصاحبه درباره برنامه هسته‌ای ایران، مذاکرات تهران و ریاض، روابط عراق و ترکیه و مسائل داخلی کشورش اظهار نظر کرد.

«فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره»، تأکید کرد که عراق از روند مذاکرات تهران و واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران حمایت می‌کند و هرگونه تنشی میان دو کشور را به ضرر ثبات عراق می‌داند.

او گفت که عراق روابط خوبی با ایران دارد و می‌کوشد که روابط خود را با امریکا نیز تقویت کند.

حسین تأکید کرد که ترکیه نیز همسایه مهم عراق است و دو کشور منافع مشترک بسیاری دارند و باید درباره مسائل مورد اختلاف به تفاهمات لازم برسند و افزود که بغداد و آنکارا در حال بررسی راه‌های پایان دادن فعالیت‌های مسلحانه حزب کارگران کردستان هستند و تأکید کرد که این اقدام با زور سلاح انجام نمی‌شود.

وزیر خارجه عراق درباره مذاکرات تهران و ریاض نیز گفت که گفت‌وگوهایی برای برگزاری دور تازه این نشست در سطحی غیر از وزرای خارجه جریان دارد.

وی درباره تحولات داخلی عراق نیز گفت که مذاکرات میان نیروهای سیاسی عراق جریان دارد و به‌زودی جلسه مجلس برگزار خواهد شد و ابراز امیدواری کرد که بتوان با جریان صدر به توافقی رسید که این جریان در دولت حضور داشته باشد.

او تأکید کرد که نزاع اصلی میان احزاب شیعی است و افزود که مذاکرات نیروهای سیاسی عراقی شاهد پیشرفت است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا