اسرائیل: هر تلاشی برای عضویت دائم فلسطین در سازمان ملل را خنثی می‌کنیم

نماینده اسرائیل در سازمان ملل تأکید کرد که اسرائیل هر تلاش فسلطین برای عضویت دائم در سازمان ملل را خنثی خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: نماینده اسرائیل در سازمان ملل با «توهم‌آمیز» خواندن سخنرانی «محمود عباس» در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که اسرائیل هر تلاش فسلطین برای عضویت دائم در سازمان ملل را خنثی خواهد کرد.

به گزارش «اسپوتنیک»، «جلعاد اردان»، نماینده اسرائیل در سازمان ملل، در واکنش به اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که این سخنرانی «توهم‌آمیز، سرشار از دروغ و بی نسبت با واقعیت است و ابومازن بار دیگر نشان داد که زمانش به سرآمده است».

او گفت که محمود عباس از تریبون سازمان ملل برای تحریک افکار عمومی علیه اسرائیل استفاده می‌کند.

اردان افزود که اقدامات فلسطین برای عضویت دائم در سازمان ملل شکست خواهد خورد و اسرائیل از هر روشی برای خنثی کردن آن استفاده خواهد کرد و افزود که امریکا و دیگر اعضای شورای امنیت نیز با آن مخالف‌اند.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن تأکید بر اینکه اعتماد فلسطینیان به تحقق صلح دائمی بر اساس عدالت در حال کمرنگ شدن است گفت که اسرائیل با برنامه‌ریزی در پی ویرانی راه حل دوکشوری است و در نتیجه شریک اسرائیلی برای مذاکره وجود ندارد.

او گفت که اسرائیل جنگی بی امان برای تسلط بر زمین‌های فلسطینیان اجرا می‌کند و دست ارتش و شهرک‌نشینیان تروریست را باز گذاشته و اجازه شکل‌گیری تشکیلات تروریستی را به ریاست برخی اعضای کنست داده است.

وی خواستار تروریستی دانستن رسمی این تشکیلات در جامعه بین‌المللی شد و افزود که اسرائیل مانع از اجرای انتخابات با مشارکت شهروندان فلسطینی بیت‌المقدس شده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی تأکید کرد که نمی‌پذیریم که فلسطینیان تنها طرفی باشند که به توافقات با اسرائیل عمل می‌کنند و افزود که اسرائیل گزینه‌ای جز تجدید نظر در روابط در پیش نگذاشته است.

وی گفت که سازمان ملل صدها قطع‌نامه و شورای امنیت 97 قطع‌نامه درباره فلسطین صادر کرده‌اند که حتی یکی از آنها اجرا نشده است و افزود که ما امروز خواستار اجرای قطع‌نامه 181 درباره تقسیم فلسطین و قطع‌نامه 194 درباره بازگشت آوارگان هستیم.

عباس تأکید کرد که فلسطین به تلاش برای عضویت در نهادهای بین المللی ادامه می‌دهد و اگر عضویت دائمش در سازمان ملل با مشکل مواجه شود سراغ مجمع عمومی خواهد رفت هرچند برخی کشورها در این مسئله فلسطین را تهدید به وتو کرده اند و افزود که جامعه جهانی در پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و حمایت از ملت فلسطین شکست خورده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا