دولت اقلیم کردستان و اتحادیه میهنی حملات ایران به شمال عراق را محکوم کردند

دولت اقلیم کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه های جداگانه ای حملات ایران به مناطقی در اقلیم کردستان عراق را محکوم کردند.

میدل ایست نیوز: دولت ایالتی اقلیم کردستان عراق، حمله به مقر احزاب کرد مخالف ایران در دو استان اربیل و سلیمانیه که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر شد را محکوم کرد.

به گزارش شفق نیوز، ریاست دولت اقلیم کردستان در بیانیه ای اعلام کرد که به شدت نقض حاکمیت اراضی اقلیم کردستان با بمباران موشکی پی در پی را محکوم می کند.

دولت اقلیم کردستان عراق گفت که بمباران مقر مخالفان با موشک از سوی جمهوری اسلامی تحت هر بهانه ای باشد، موضعی نادرست و تحریف روند حوادث است.

در بیانیه دولت اقلیم کردستان عراق آمده است که این حملات را که همچنان به اراضی اقلیم انجام و منجر به کشته شدن غیرنظامیان می شود را محکوم می کند و خواستار جلوگیری از این حملات است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان نیز در بیانیه ای حملات جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق را محکوم کرد.

فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان در این بیانیه اعلام کرد که به شدت اقدام جمهوری اسلامی ایران در بمباران مناطقی در عراق و اقلیم کردستان که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر و ایجاد رعب و وحشت و آواره شدن شماری از خانواده ها شده است را محکوم و ابراز ناخرسندی می کند.

فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان این حملات را اقدامی خطرناک عنوان کرد که امنیت، ثبات و حاکمیت عراق و اقلیم کردستان را هدف قرار می دهد و تاکید کرد که استفاده از خاک عراق و اقلیم کردستان برای تهدید امنیت کشورهای همجوار نیز جائز نیست.

اتحادیه میهنی از دولت عراق خواست همه اقدامات برای توقف و پایان این حملات که از سوی کشورهای همجوار به خاک عراق صورت می گیرد را اتخاذ کند.

مقامات محلی در اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که حملات ایران به مواضع گروه های مخالف کرد ایران در شمال اربیل و شرق سلیمانیه، منجر به کشته شدن دست کم 5 نفر و مجروح شدن ده ها نفر شد.

حملات ایران به مواضع گروه های تروریستی در شمال عراق برای چندمین روز متوالی ادامه دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراقشفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا