صادرات ترکیه به عراق 80 درصد بیشتر از صادرات ایران

آمارهای رسمی صادره از ترکیه و ایران درباره صادراتشان به عراق نشان می‌دهد که صادرات ترکیه به عراق 80 درصد بیشتر از صادرات ایران به این کشور است.

میدل ایست نیوز: آمارهای رسمی صادره از ترکیه و ایران درباره صادراتشان به عراق نشان می‌دهد که صادرات ترکیه به عراق 80 درصد بیشتر از صادرات ایران به این کشور است.

به گزارش «یس نیوز»، سازمان آمار ترکیه با انتشار بیانیه‌ای درباره صادرات ماهانه خود تأکید کرد که عراق در رتبه سوم بزرگ‌ترین واردکننده از ترکیه بوده است.

بر اساس این آمار، ترکیه در ماه اوت گذشته یک میلیارد و 258 میلیون دلار صادرات به عراق داشته که این کشور را بعد از آلمان و امریکا در رتبه سوم واردکنندگان از ترکیه قرار داده است.

همچنین در 8 ماه نخست امسال (ژانویه تا اوت 2022) ترکیه به عراق 8 میلیارد و 609 میلیون دلار صادرات داشته که بار دیگر عراق در رتبه سوم بعد از آلمان و امریکاست.

بدین ترتیب میانگین ماهانه صادرات ترکیه به عراق در سال جاری 1.07 میلیارد دلار بوده است.

این در حالی است که اخیرا ایران اعلام کرد صادراتش در 5 ماه نخست سال شمسی امسال 2 میلیارد و 961 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 6 درصدی را نشان می‌دهد.

بر این اساس، میانگین ماهانه صادرات ایران به عراق 592 میلیون دلار بوده است و در صورت ادامه این روند، صادرات ایران به عراق در سال جاری حدود 7 میلیارد دلار خواهد بود که نسبت به سال گذشته کاهش 27 درصدی را نشان می‌دهد.

مقایسه این اعداد نشان می‌دهد که در سال جاری میانگین صادرات ماهانه ترکیه به عراق 80 درصد بیشتر از میانگین صادرات ماهانه ایران به این کشور بوده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا