امیرعبداللهیان: در نیویورک پیام‌های بیشتری میان ایران و امریکا رد و بدل شده است

وزیر خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای قطری خود تأکید کرد که در فرصت حضور وی در نیویورک پیام‌های بیشتری میان ایران و امریکا مبادله شده است.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای قطری خود تأکید کرد که در فرصت حضور وی در نیویورک پیام‌های بیشتری میان ایران و امریکا رد و بدل شده است.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت خارجه ایران، در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با حسین امیرعبداللهیان در خصوص مذاکره برای احیای توافق هسته ای و لغو تحریم ها بحث و تبادل نظر شد.

وزیر خارجه قطر در این گفتگوی تلفنی تاکید کرد که طرف آمریکایی علاقمند است تبادل پیام ها و‌ تلاش اتحادیه اروپا بعنوان هماهنگ‌کننده، منجر به دستیابی به توافق و بازگشت به برجام شود.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: ما با جدیت برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار تلاش می کنیم.

وزیر امور خارجه ایران افزود: با استفاده از فرصت حضور در نیویورک، برای نزدیکتر شدن دیدگاه های مذاکراتی، از طریق واسطه پیام های بیشتری بین آمریکا و ایران تبادل شد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: معتقدیم کار اکنون در مسیر درست خود قرار دارد. نحوه استمرار تعامل آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران نیز در جریان سفر رییس سازمان انرژی اتمی ایران به نشست آژانس در وین از دیگر تحولات است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا