تأکید «لیز تراس» بر «ارزش‌های مشترک» میان اقلیم کردستان عراق و انگلستان

نخست وزیر انگلستان در نامه‌ای به رئیس دولت ایالتی اقلیم کردستان عراق بر حمایت از امنیت و ثبات اقلیم به عنوان بخشی از عراق قدرتمند و یکپارچه است.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر انگلستان در نامه‌ای به رئیس دولت ایالتی اقلیم کردستان عراق بر حمایت از امنیت و ثبات اقلیم به عنوان بخشی از عراق قدرتمند و یکپارچه است.

به گزارش «رووداو» دفتر اطلاع‌رسانی رئیس دولت ایالتی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که «مسرور بارزانی» امروز نامه‌ای از جانب «لیز تراس»، نخست‌وزیر انگلستان دریافت کرده است.

بر اساس این بیانیه نخست‌وزیر انگلستان در نامه خود با یادآوری سفر بارزانی به لندن در ماه آوریل گذشته ابراز امیدواری کرد که آن سفر ثمربخش بوده باشد.

این بیانیه افزوده که تراس با اشاره به روابط تاریخی اقلیم کردستان با انگلستان از اینکه روابط دو طرف مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است ابراز خرسندی کرده است.

نخست وزیر انگلستان تأکید کرده که اقلیم کردستان و انگلستان ارزش‌های مشترکی دارند و انگلستان متعهد به حمایت از امنیت و ثبات اقلیم کردستان به عنوان بخشی از عراق یکپارچه و قدرتمند است و به همکاری تنگاتنگ برای مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
رووداو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا