واکنش حماس به آتش زدن قرآن توسط شهرک نشینان اسرائیلی

سخنگوی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که آتش زدن قرآن اقدامی جنایتکارانه و تجاوزی بی‌سابقه از سوی شهرک‌نشینان است که باید پاسخ داده شود.

میدل ایست نیوز: جنبش مقاومت اسلامی حماس به بی‌حرمتی شهرک‌نشینان یهودی به قرآن کریم و آتش زدن نسخه‌هایی از آن در الخلیل واکنش نشان داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبداللطیف قانوع سخنگوی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که آتش زدن قرآن اقدامی جنایتکارانه و تجاوزی بی‌سابقه از سوی شهرک‌نشینان است که باید پاسخ داده شود.

قانوع تصریح کرد که این اقدام نژادپرستانه و اهانت‌آمیز نشان می‌دهد که دشمن صهیونیستی و شهرک‌نشینان اشغالگر به دنبال جنگی دینی هستند که اسلام را هدف قرار داده است.

وی اشاره کرد که آتش زدن قرآن همزمان با تعرض به مسجد الاقصی، اقدامی است که موجب جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف مسلمانان می‌شود.

عبداللطیف قانوع تصریح کرد که اعیاد یهودی خطری جدی برای مسجد الاقصی و ملت و مقدسات فلسطین به شمار می‌رود.

وی همه علمای مسلمان و امت اسلامی و عربی را به برملا ساختن تجاوزات دشمن صهیونیستی و بسیج عمومی برای دفاع از ملت فلسطین و ثبات و پایداری آن در برابر اشغالگران فراخواند.

گروهی از شهرک‌نشینان یهودی امروز دوشنبه نسخه‌هایی از قرآن کریم را در نزدیکی مسجد قیطون در بخش قدیمی شهر الخلیل آتش زدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا