معاون وزیر امور خارجه امریکا به مصر، امارات، کویت و قطر می‌رود

معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک از 11 تا 22 اکتبر به منظور دیدار با مسئولان دولتی و نمایندگان سازمان‌های غیردولتی و جامعه مدنی به مصر، امارات، کویت و قطر سفر می‌کند.

میدل ایست نیوز: باربرا لیو، معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک از امروز (سه‌شنبه) 11 تا 22 اکتبر به منظور دیدار با مسئولان دولتی و نمایندگان سازمان‌های غیردولتی و جامعه مدنی به مصر، امارات، کویت و قطر سفر می‌کند.

به گزارش العربی الجدید، وزارت امور خارجه امریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، باربارا لیف، معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک در جریان سفرش به مصر از یازده تا چهاردهم اکتبر پاره‌ای از مسائل مهم و مورد توجه دو کشور از جمله کاهش تنش و حفظ ثبات منطقه‌ای را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، این مسئول امریکایی از پانزده تا هفدهم اکتبر عازم امارات خواهد شد و به بررسی تلاش‌های مشترک با هدف مقابله با چالش‌های امنیتی و منطقه‌ای از جمله نیاز مبرم به تضمین توافق جدید برای برقراری آتش بس گسترده و حل و فصل سیاسی گسترده‌تر در یمن خواهد پرداخت.

در بیانیه وزارت امور خارجه امریکا همچنین آمده است، باربارا لیف بین دو روز هجدهم و نوزدهم اکتبر به منظور رایزنی در خصوص تحولات منطقه‌ای، همکاری امنیتی دوجانبه و سایر مسائل کلیدی عازم کویت خواهد شد.

در بیانیه مذکور آمده است، معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک از بیستم تا بیست و دوم اکتبر راهی قطر خواهد شد و در خصوص همکاری‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی با دولت قطر و حمایت این کشور از اسکان مجدد افغان‌ها رایزنی خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا