اتحادیه میهنی: فقط یک نامزد برای ریاست جمهوری داریم و آن «برهم صالح» است

یک عضو اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که این حزب سیاسی در جلسه روز پنج‌شنبه فقط یک نامزد برای ریاست جمهوری عراق خواهد داشت و آن «برهم صالح» است.

میدل ایست نیوز: یک عضو اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که این حزب سیاسی در جلسه روز پنج‌شنبه فقط یک نامزد برای ریاست جمهوری خواهد داشت و آن «برهم صالح» است.

«غازی کاکائی»، عضو اتحادیه میهنی کردستان، در گفت‌وگو با «الفرات نیوز» گفت که ساعت پیش رو برای انتخاب نامزد نهایی ریاست جمهوری سرنوشت‌ساز خواهد بود و افزود که این حزب فقط با یک نامزد در جلسه حضور خواهد داشت.

وی گفت اگر حزب دموکرات کردستان در این مورد انعطاف نشان دهد، اتحادیه میهنی هم در دیگر مسائل اختلافی انعطاف نشان خواهد داد.

کاکائی تأکید کرد که اتحادیه میهنی در پی برقراری تعادل سیاسی در عراق و اقلیم کردستان عراق است و با مطرح شدن گزینه نامزد توافقی پس از کنار گذاشتن نامزدهای کنونی هر دو حزب و مطرح شدن گزینه سوم مخالف است.

او گفت که اتحادیه میهنی فقط یک نامزد رسمی برای ریاست جمهوری دارد و آن «برهم صالح» است.

روز گذشته نیز «وفاء محمد کریم»، عضو حزب دموکرات کردستان، گفت که موضع کردها هیچ تغییری نکرده و طرفین به توافقی نرسیده‌اند و هر کدام بر نامزد خود پافشاری می‌کند.

او گفت که چند ماه پیش توافقی اولیه درباره عقب‌نشینی هر دو حزب از نامزدهایشان و معرفی نامزدی توافقی به دست آمده بود اما با پیوستن حزب دموکرات کردستان به فراکسیون «مدیریت حکومت» باعث شد که اتحادیه میهنی از این توافق عقب‌نشینی کند.

این عضو حزب دموکرات کردستان افزود که اتحادیه میهنی بار دیگر بر نامزدی برهم صالح پافشاری کرده و حزب دموکرات هم همچنان بر «ریبر احمد» تأکید می‌کند.

همزمان «عباس الیاسری»، عضو ائتلاف دولت قانون، گفت که چارچوب هماهنگی راضی به اختلاف نظر شدید میان احزاب کرد و ایجاد بحران تازه در صحنه سیاسی کشور نیست.

او گفت که روز چهارشنبه مجلس شاهد تعیین جلسه انتخاب رئیس جمهور خواهد بود و این جلسه احتمالا در هفته آینده تعیین خواهد شد.

وی افزود که اگر احزاب کرد درباره نامزد نهایی خود توافق نکنند، نمایندگان مجلس از میان دو نامزد موجود یکی را انتخاب خواهند کرد.

روز گذشته رئیس مجلس عراق اعلام کرد که جلسه انتخاب رئیس جمهوری روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا