استقبال امریکا از اظهارات السودانی درباره دفاع از امنیت و حاکمیت عراق

سفیر امریکا در بغداد از اظهارات مأمور تشکیل کابینه عراق درباره مبارزه با فساد و دفاع از امنیت و حاکمیت عراق استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: سفیر امریکا در بغداد از اظهارات مأمور تشکیل کابینه عراق درباره مبارزه با فساد و دفاع از امنیت و حاکمیت عراق استقبال کرد.

«آلینا رومانوسکی»، سفیر ایالات متحده در بغداد، با انتشار توئیتی از اظهار پایبندی «محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق، به مبارزه با فساد و دفاع از امنیت و حاکمیت عراق و تشکیل دولتی با تمرکز بر خدمت به ملت استقبال کرد.

او نوشت که امریکا به حمایت و شراکت با دولت جدید عراق برای تقویت این اهداف مشترک پایبند است.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق، ساعاتی پس از دریافت حکم مأموریت در یک سخنرانی تاکید کرد که نهایت تلاش خود را برای تشکیل دولتی قوی و با اراده برای اجرای اهداف و برنامه هایش از طریق همراهی نیروهای سیاسی با نامزد کردن شخصیت های شایسته، حرفه ای و پاکدست که بتوانند مسئولیت هایشان را انجام دهند، خواهم کرد چرا که انتظار ملت مان در این لحظه مهم بسیار طولانی شده و بر رنج آنها افزوده شده است به خصوص دو طبقه متوسط و فقیر که طی سال های گذشته بیشترین آسیب را دیده اند.

وی تصریح کرد که مطالبات به حق جوانانمان را فراموش نمی کنیم و با فداکاری و اخلاق برای مقابله با مشکلات و بحران های انباشته شده و در راس آن کمبود خدمات، فقر، تورم و بیکاری تلاش می کنیم، و همچنین برای ایجاد فرصت شغلی و مسکن، بهبود وضعیت بهداشتی و تربیتی و آموزشی، بخش جوانان و ورزش و توانمندسازی بانوان و تضمین حقوق آنها تلاش خواهیم کرد.

السودانی اظهار داشت که فعالیت ما از ساعات نخست مکلف شدن، براساس برنامه ای واقع گرایانه که اصلاحات اقتصادی با هدف فعالسازی بخش های صنعت و زراعت، حمایت از بخش خصوصی و متنوع سازی منابع درآمدی، حل پیامدهای محیط زیستی، بیابان زایی، تغییرات آب و هوایی و حفظ منابع آبی را اتخاذ می کند، آغاز می شود.

وی در برابر ملت عراق متعهد شد که دولت خدمتگزار قصد دارد درهای فساد را از طریق قوانین سخت با همکاری با قوه مقننه و قضائیه مسدود کند و مبارزه با فساد در راس اولویت های آن باشد، از همه می خواهیم به مسئولیت خود عمل و در کمپین ملی فراگیر برای مبارزه با فساد شرکت کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا