ولایتی: امیدواریم نقش تاریخی عراق بازگردانده شود/تاکید بر لزوم بازگشایی سفارتخانه های ایران و عربستان

مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران و عربستان همسایه هستند و باید با هم همزیستی داشته باشند، بر لزوم فعال شدن سفارتخانه‌های دو کشور تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه “ما با عربستان همسایه هستیم و باید با هم همزیستی داشته باشیم”، بر لزوم فعال شدن سفارتخانه‌های دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، مشاور رهبر ایران در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با شبکه لبنانی المیادین گفت: ارتباط میان تشکل‌های جبهه مقاومت بسیار خوب است و این در حالی است که کشورهای غربی متحد نیستند.

وی در ادامه اظهار کرد: ایران در قلب جبهه مقاومت است و در کنار یمن و لبنان و سوریه و فلسطین و عراق ایستاده است.

ولایتی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود تاکید کرد: اتفاقات اخیر ایران أسف‌بار است اما این امر چه ارتباطی با این مساله دارد که مجموعه‌هایی مسلح از طرف بارزانی از خارج بیایند و مردم کُرد ما را بکشند؟

مشاور رهبر ایران گفت: در حوادث اخیر ایران، کشورهای بیگانه به دنبال بهانه می‌گردند و این امر طبیعی نیست.

ولایتی تاکید کرد: واشنگتن و تل‌آویو آنقدر قوی نیستند که بتوانند طرح‌های خود را در ایران پیاده کنند و ملت ایران اجازه تحقق چنین مساله‌ای را نخواهد داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر نیروهای داعشی از عراق به افغانستان انتقال داده شدند تا ابزار دست امریکایی‌ها باشند. امریکایی‌ها می‌خواهند در مکانی باشند که بتوانند ثروت دیگر کشورها را غارت کنند.

ولایتی در ادامه گفت: اروپایی‌ها پیش‌تر سیاست مستقلی داشتند اما امروز دنباله‌رو واشنگتن شده‌اند. غربی‌ها بر این باورند که جهان تک‌قطبی و امریکا ابرقدرت است.

وی درخصوص روابط ایران و عربستان نیز تاکید کرد: ما همسایه عربستان هستیم و باید با هم همزیستی کنیم؛ بنابراین سفارتخانه‌های دو کشور باید فعال باشند تا مشکل از طریق بهتری حل شوند.

ولایتی اضافه کرد: ما همچنین از کشور دوست و برادر، عراق، حمایت می‌کنیم و امیدواریم نقش تاریخی این کشور بازگردانده شود.

مشاور رهبر ایران درخصوص لبنان نیز تاکید کرد: ما از لبنان حمایت می‌کنیم و خط مرزی دریایی این کشور باید مشخص شود؛ همچنین رژیم صهیونیستی باید از منطقه مرزهای دریایی لبنان خارج شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا