واکنش رئیسی به اظهارات بایدن درباره «آزادسازی ایران»

رئیس جمهور ایران تأکید کرد که هر تلاشی برای ناامن کردن کشور اقدامی در جهت خواست دشمنان ایران است.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور ایران تأکید کرد که هر تلاشی برای ناامن کردن کشور اقدامی در جهت خواست دشمنان ایران است.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، «ابراهیم رئیسی» روز جمعه در مراسم روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت:امروز نماد و نمود استکبار نظام سلطه حاکم بر آمریکاست که به تعبیر امام خمینی شیطان بزرگ است و برای رسیدن به منافع خود حاضر است منافع بسیاری از مردم در اقصی نقاط دنیا نابود شود.

رئیسی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور امریکا که از «آزادسازی ایران» سخن گفته، اظهار داشت: «مطلع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای گفته که شاید از حواس پرتی‌اش بوده باشد که گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، خطاب به جو بایدن گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما در نیاید و هرگز گاو شیرده نخواهد شد».

رئیسی افزود: مگر ما با تهدیدها و تحریم‌های شما متوقف می شویم؟ شما دنبال کُند کردن شتاب توسعه در ایران هستید و آمریکا می داند ایران در حال پیشرفت است و برای همین دنبال این هستند که ایران را منزوی کنند اما در تمام نقشه‌ها علیه کشورمان شکست خورده‌اند.

شب گذشته جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت کالیفرنیا، گفته بود: نگران نباشید، ایران را آزاد خواهیم کرد.

رئیسی در ادامه سخنان خود با بیان این‌که با تلاش‌ها و شهادت مظلومانه سردار سلیمانی تمام نقشه‌های آمریکا و دشمنان ایران اسلامی نقش بر آب و حاج قاسم نماد مبارزه با تروریسم در عالم شد، افزود: همه بدانند که امروز دشمن وحدت و انسجام ما و پیشرفت و امید و آرامش و اقتدار در ایران اسلامی را هدف قرار داده است.

رئیس‌جمهور ایران خاطر نشان کرد: هر کسی که در جهت ایجاد آرامش، امنیت، تولید و پیشرفت، کسب علم و دانش، رونق تحصیل و علم آموزی و علم افزایی در مراکز علمی و فرهنگی ‌در کشور گام بردارد و هر کسی در جهت شتاب‌بخشی به قطار پرشتاب پیشرفت کشور کمک کند، بداند که در جهت راهبرد جمهوری انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

رئیسی ادامه داد: امروز دوگانه ما این است که هر کسی در جهت اغتشاش و ناامن کردن کشور گام بردارد و حتی کوچک‌ترین عنصر در این مسیر باشد، بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است.

وی تأکید کرد: امروز همه باید بدانند نظام اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته که به برکت خون شهدا، ایثار و ازخودگذشتگی جانبازان و ناله‌ها و دعاهای نیمه‌شب مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا و خون دل خوردن‌های بسیار انقلابیون در این کشور و کسانی است که شاید در هیچ مجلس و محفلی نام و نشانی از آنها ذکر نمی شود؛ کسانی که گمنام هستند اما نفس آنها و کار و تلاششان در حفظ این انقلاب اسلامی تأثیر بسیار داشته است.

رئیس‌جمهور گفت: امروز ما مقتدریم به اقتداری که خون پاک شهدا، رهنمودها و رهبری های حکیمانه امام راحل و رهبری معظم انقلاب ایجاد کرده و مردم بابصیرت ما با حضورشان در صحنه‌های مختلف انقلاب قدرت آفریده است.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر این‌که قدرت ما به موشک و صنایع دفاعی هست اما فقط در قدرت نظامی خلاصه نمی شود، تصریح کرد: قدرت ما حضور میلیونی مردم در مراسم ملی ۱۳ آبان در سراسر کشور اسلامی است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا