ایران: اعتیاد به تحریم، عقلانیت را نزد طرفهای اروپایی به انزوا برده است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تحریمهای اتحادیه اروپا و انگلیس علیه افراد و نهادهای ایرانی، این اقدام بی پایه و اساس، غیرقانونی و مداخله جویانه را قویا محکوم و آن را کاملا مردود قلمداد کرد.

میدل ایست نیوز: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تحریمهای اتحادیه اروپا و انگلیس علیه افراد و نهادهای ایرانی، این اقدام بی پایه و اساس، غیرقانونی و مداخله جویانه را قویا محکوم و آن را کاملا مردود قلمداد کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، کنعانی افزود: ظاهرا اعتیاد به تحریم، عقلانیت و سنجیدگی را نزد طرفهای اروپایی به انزوا برده و با این رویکرد غلط، این اروپاست که دایره تعاملات خود را بدست خود تنگتر می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به قدرت ملی و با بهره گیری از تجارب منحصر بفرد خود در مواجهه کنشگرانه با چالشهای تحمیلی، همانند قبل نسبت به چنین اقدامات بیهوده و غیرسازنده، با درایت و استحکام و مبتنی بر عزت و منافع ملی، اقدام متقابل و موثر خواهد داشت و حق خود را برای پاسخ محفوظ می دارد.

اتحادیه اروپا روز گذشته با اتهاماتی مداخله جویانه 29 فرد و 3 نهاد ایرانی را تحریم کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس نیز طی بیانیه‌ای از تحریم 24 مقام ایرانی خبر داده بود که وزیر ارتباطات ایران و رئیس پلیس سایبری ایران از جمله مقام‌هایی هستند که در لیست تحریم‌های انگلیس قرار دارند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
وزارت خارجه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا