فرمانده نیروی زمینی سپاه انتقال یگان‌های زرهی به مرزهای اقلیم کردستان را تایید کرد

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران از تقویت یگان‌های زرهی سپاه در مرزهای غرب و شمال‌غرب ایران خبر داد و گفت: مقابله با گروهک‌های تجزیه‌طلب ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران از تقویت یگان‌های زرهی سپاه در مرزهای غرب و شمالغرب این کشور خبر داد و گفت: مقابله با گروهک‌های تجزیه‌طلب ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران از استقرار یگان های زرهی و نیرو مخصوص نزسا در نوار مرزی غرب و شمال‌غرب کشور خبر داد.

وی افزود: به دنبال تحرکات اشرار و گروهک‌های تروریستی تجزیه طلب ضدایرانی در شمال غرب کشور و ایجاد شرارت و ناامنی در برخی مناطق، نیروی زمینی سپاه با تقویت نیروهای خودی در محدوده نوار مرزی استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور و بهره گیری از همکاری مردم غیور بومی به مقابله قاطعانه با عوامل ناامنی در منطقه می پردازد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران با بیان اینکه هم اکنون برخی یگان های زرهی و نیروی مخصوص نزسا در حال عزیمت به استان‌های مرزی غرب و شمال‌غرب کشور هستند، تصریح کرد: این اقدام نیروی زمینی سپاه به منظور تقویت یگان های مستقر در مرز و جلوگیری از نفوذ تیم های تروریستی وابسته به گروهک های تجزیه طلب مستقر در اقلیم شمال عراق صورت گرفته است.

نیروی زمینی سپاه اخیرا عملیات موشکی، پهپادی و توپخانه ای خود علیه گروهک های تجزیه‌طلب مستقر در اقلیم کردستان عراق را آغاز کرده و تاکنون در چندین مرحله، مقرهای گروهک های تروریستی نظیر دموکرات، کومله، پژاک و پاک را مورد اصابت قرار داده است.

پیش از این تصاویری از انتقال یگان‌های زرهی سپاه پاسداران ایران به مرزهای اقلیم کردستان عراق توسط رسانه های ایرانی منتشر شده بود.

تهران تاکید کرده بود جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت ملی خود تعارف نمی کند و اقدامات لازم را برای دفاع از امنیت خود انجام می‌دهد. با این حال محمد کاظم آل صادق، سفیر ایران در بغداد گفته بود: موضوع پیشروی زمینی به سمت خاک عراق صحت ندارد و اساسا مطرح نیست.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا