آیت الله خامنه ای: نقشه امریکا در عراق و لبنان و سوریه را خنثی کردیم

رهبر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقشه امریکا برای ساقط کردن 6 کشور منطقه، تأکید کرد که ایران این نقشه را در عراق و سوریه و لبنان خنثی کرد.

میدل ایست نیوز: رهبر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقشه امریکا برای ساقط کردن 6 کشور منطقه، تأکید کرد که ایران این نقشه را در عراق و سوریه و لبنان خنثی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در دیدار با بسیجیان در ایران، با یادآوری اینکه در جغرافیای سیاسی جهان اسلام بسیج جایگاه برجسته ای دارد، گفت: جبهه استعمار غرب نسبت به غرب آسیا رویکرد خاصی دارد زیرا این منطقه مهم است، مهمترین عامل حرکت چرخ های صنعتی غرب نفت است که در این منطقه وجود دارد.

وی به بیان ویژگی های جغرافیایی و ژئوپلیتیکی غرب آسیا و بویژه ایران پرداخت و با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی دل‌های ملت های همسایه ایران را دگرگون کرد، گفتند: آمریکایی ها به این فکر افتادند که قبل از اینکه به ایران حمله کنند، کشورهای همسایه که عمق راهبردی جمهوری اسلامی هستند را فلج کنند، این نقشه را خود آمریکایی ها در سال ۲۰۰۶ افشا کردند و گفتند باید ابتدا ۶ کشور عراق، سوریه، لبنان، لیبی، سودان، سومالی ابتدا ساقط شوند، بعد به سراغ ایران بیایند.

آیت الله خامنه ای تأکید کرد: جمهوری اسلامی در شمال آفریقا مطلقا ورود نکرد، اما در این سه کشور، عراق، سوریه و لبنان سیاست ایران کارکرد پیدا کرد که نتیجه آن شکست آمریکا در این کشورها شد.

رهبر ایران با اشاره به رشادت های شهید قاسم سلیمانی افزود: اسم حاج قاسم برای دشمنان ایران مغضوب است زیرا پرچم سیاست جمهوری اسلامی که نقشه عمیق دشمن را خنثی کرد، در دست حاج قاسم سلیمانی بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: عده‌ای ادعای فهم سیاسی هم دارند ولی تحلیل‌هایشان انسان را متاسف می‌کند؛ مدعیان سیاست ورزی می گویند برای اینکه بتوانیم این اغتشاش ها را ساکت کنید باید مشکلاتشان را با آمریکا حل کنید.

فرمانده کل قوای ایران تاکید کرد: مشکل ما را با آمریکا یه چیز حل می کند اینکه با آمریکا باج بدهیم، اما نه فقط یک باج، دائم باج می خواهند.

وی ادامه داد: کدام ایرانی با غیرتی حاضر است چنین باجی بدهد؟ کسی که ایرانی باشد و غیرت داشته باشد حاضر نیست این باج ها را نمی دهد، چرا نمی فهمند، آمریکا می خواهد، ملت ایران از همه خطوط قرمز عبور کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا