پارلمان عراق میزبان سفرای ایران و ترکیه برای بررسی حملات مکرر به اقلیم کردستان

رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق از حضور قریب الوقوع سفرای کشورهای همجوار برای بررسی پرونده حملات به شمال عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق پیشنهادهایی برای بررسی پرونده حملات مکرر به اراضی عراق ارائه کرد و از حضور سفرای کشورهای همجوار برای بررسی این پرونده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، عامر الفایز، رئیس کمسیون روابط خارجی پارلمان عراق گفت که محکوم کردن این حملات با تکرار آن بی فایده شده و پیشنهادی برای کمک گرفتن از پرونده اقتصادی برای فشار بر این کشورها که به اراضی عراق حمله می کنند، وجود دارد.

وی افزود که پایان دادن به حضور گروه های مخالف کشورهای همجوار در عراق مساله ای تعیین کننده است و پیشنهاد می کنیم این مساله از سوی دولت در اولویت قرار گیرد.

الفایز تصریح کرد که در برنامه کابینه محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق بر روی آوردن به کشورهای جهان تاکید کرده و اشاره کرد که گفت وگوی مستقیم بهترین ابزار برای  حل مشکلات و بسیار از گفت وگوی غیر مستقیم بهتر است.

رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق گفت که این کمیته در صدد میزبانی از سفرای کشورهای همجوار برای بررسی پرونده حملات و هماهنگی با دولت برای حل این پرونده است.

شمال عراق اخیرا هدف بمباران مکرر ترکیه و ایران بوده است.

در همین رابطه عراق تصمیم گرفت نیروهای دولت فدرال را در نقطه صفر مرزی با ایران و ترکیه مستقر کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا