آب‌میوه، فرش ماشینی، قوطی فلزی اصلی‌ترین صادرات صنایع عراق

رئیس اتحادیه صنعتگران عراق با ارائه آمارهایی درباره وضعیت صنعت عراق، از صادرات انواع محصولات صنعتی به کشورهای منطقه و اروپا خبر داد.

میدل ایست نیوز: رئیس اتحادیه صنعتگران عراق با ارائه آمارهایی درباره وضعیت صنعت عراق، از صادرات انواع محصولات صنعتی به کشورهای منطقه و اروپا خبر داد.

به گزارش «الفرات نیوز»، «عادل عکاب»، رئیس اتحادیه صنعتگران عراق، در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که علت بی توجهی به صنایع در عراق، تبلیغات منفی درباره کیفیت پایین محصولات و ضعف بازاریابی است و افزود که 60 درصد تولیدات صنعتی بخش خصوصی به خارج صادر می‌شود.

وی گفت که عراق به هلند، اتریش، انگلستان و کشورهای اروپایی و به 30 درصد بازار آفریقا و استرالیا و نیز کویت و گذرگاه‌های مرزی دبی انواع مواد غذایی از جمله آب میوه صادر می‌کند.

عکاب افزود که همچنین عراق به عربستان و اردن انواع فرش ماشینی و موکت و ابر و پارچه ابریشمی صادر می‌کند و در این باره اخیرا قراردادهایی نیز با مصر بسته است.

وی تاکید کرد عراق سالانه 5 میلیارد قوطی فلزی بسته‌بندی صادر می‌کند.

رئیس اتحادیه صنعتگران عراق در ادامه خبر داد که به علت اقدامات دولت و معافیت‌های گمرکی و واردات بی ضابطه هزار کارگاه در عراق تعطیل شده است.

وی گفت که برخی پروژه های صنعتی در عراق نیاز به سرمایه‌های کلان در حد یک میلیارد دلار دارد و افزود که بخش خصوصی همچنان در عراق زیان‌ده و قوانین دست‌وپاگیر دولتی مشکلات بزرگی برای آن ایجاد کرده است.

همزمان «ناصر المدنی»، مدیرکل اداره فنی وزارت صنایع عراق، تأکید کرد که بخش صنایع کشور مشکلات بزرگی دارد و افزود که 575 محصول صنعتی در عراق از جمله انواع داروها کیفیتی بهتر از نمونه‌های مشابه خارجی دارند.

او گفت که صد خط تولید و کارخانه دولتی در عراق کاملا تعطیل هستند که علت این وضعیت کمبود سرمایه و نبود تقاضا برای محصولات آنهاست.

وی گفت که کارخانه‌های بسیاری در بخش خصوصی از جمله در بخش سیمان، شکر، زیتون و مواد غذایی عملکرد بسیار درخشانی داشته‌اند و محصولات آنها با کیفیت‌تر از محصولات کارخانه‌های دولتی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا