کنسرسیوم شرکت‌های خصوصی قطری و عربستان، مشتری خرید باشگاه «لیورپول»

منابع انگلیسی خبر دادند که مالک باشگاه لیورپول در حال مذاکره با کنسرسیومی از شرکت‌های خصوصی عربستانی و قطری برای خرید این باشگاه است.

میدل ایست نیوز: منابع انگلیسی خبر دادند که مالک باشگاه لیورپول در حال مذاکره با کنسرسیومی از شرکت‌های خصوصی عربستانی و قطری برای خرید این باشگاه است.

به گزارش «الخلیج آنلاین»، نشریه انگلیسی «دیلی میل» در گزارشی خبر داد که مسئولان کنسرسیوم عربستانی ـ قطری در تماس با «مایک جردن» که مأمور فروش باشگاه لیورپول شده تماس گرفته و برای سرگرفتن معامله اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، پیشنهاد این مشتریان خرید باشگاه به 3 میلیارد پوند (3.63 میلیارد دلار) است.

این گزارش تأکید کرده که شرکت‌های تشکیل‌دهنده این کنسرسیوم متعلق به بازرگانان قطری و عربستانی است و ربطی به دولت‌های این کشورها ندارند هرچند روابط خوبی با مقامات ارشد آنها دارند.

گروه فروای پیش‌تر این باشگاه را به 300 میلیون پوند (362.5 میلیون دلار) خریده بود و توانست بار دیگر این تیم را به قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا رساند.

پیش از این، عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان، گفته بود که از خرید باشگاه‌های لیورپول و منچستریونایتد توسط شرکت‌های کشورش حمایت می‌کند اما تأکید کرده بود که از طرف بخش خصوصی اظهار نظر نمی‌کند.

از سوی دیگر، مجله «فوربس» قیمت باشگاه لیورپول را 3.89 میلیارد پوند (4.70 میلیارد دلار) برآورد کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا