نیروهای مرزبانی عراق کنترل خط صفر مرزی با ایران و ترکیه را در دست گرفتند

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که محمد شیاع السودانی دستور کنترل مرزها توسط نیروهای مرزبانی را صادر کرد و آنها فورا کنترل مرزها را در دست گرفتند.

میدل ایست نیوز: سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور کنترل خط صفر مرزی ترکیه و ایران از سوی نیروهای مرزبانی را صادر کرد.

به گزارش شفق نیوز، وی گفت که هدف از این دستور السودانی، پایان حملات و درگیری متقابل میان نیروهای مسلح ایران و ترکیه با احزاب کرد مخالف خود است که در اقلیم کردستان رخ می دهد.

رسول طی کنفرانسی مطبوعاتی افزود که فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بر کنترل مرزها از سوی نیروهای مرزبانی و کنترل خط صفر مرزی با ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی تصریح کرد که این دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بود تا نیروهای مرزبانی فورا کنترل مرزها را در دست گیرند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق افزود که السودانی همچنین دستور تقویت فرماندهی مرزبانی با سلاح و تجهیزات و نیروها را داده است تا مرزها به خوبی تحت کنترل قرار گیرد.

وی تاکید کرد که عراق نمی پذیرد از اراضی خود برای حمله به کشورهای همسایه استفاده شود و بیان کرد که ما روابط خوبی با همه کشورهای همجوار داریم و به دنبال توسعه آن در راستای منافع عراق و کشورهای همسایه هستیم.

رسول ضمن تاکید بر حاکمیت عراق و احترام به آن، تصریح کرد که السودانی دستور داد که اولویت به فرماندهی پدافند هوایی برای جلوگیری از نفوذ به حریم هوایی عراق داده شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوزواع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا