سیاسی

ماجرای ربایش 3 زائر عراقی در مشهد

چهار متهم به آدم ربایی که با نقشه اخاذی 200 هزار دلاری، سه تبعه عراقی را در مشهد ربوده بودند، دستگیر شدند.

میدل ایست نیوز: آدم‌ربایانی که 23 دسامبر با نقشه اخاذی 200 هزار دلاری، سه تبعه عراقی را در مشهد ربوده بودند بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز جمعه فرمانده انتظامی خراسان رضوی در ایران از دستگیری چهار متهم به آدم ربایی که با نقشه اخاذی 200 هزار دلاری، سه تبعه عراقی را در مشهد ربوده بودند خبر داد؛ این سه تبعه عراقی از شهر نجف برای زیارت امام رضا(ع) به مشهد سفر کرده بودند.

یکی از این اتباع عراقی می‌گوید: ساعت 23 و 30دقیقه شب سه سرنشین خودروی سواری ما را سوار کردند و ما را به محلی بردند که در آنجا نیز 8 نفر دیگر منتظر بودند و با اسلحه و چاقو تهدیدمان کردند و شماره خانواده‌هایمان را گرفتند.

وی ادامه می‌دهد: آن‌ها از خانواده هایمان 200 هزار دلار درخواست کردند و به آن‌ها گفتند که اگر پول را تا ساعت 9 ونیم صبح نفرستید این سه نفر را می‌کشیم.

یکی دیگر از اتباع عراقی می‌گوید: قبلا هم به ایران سفر کرده بودم و هفت روز در این کشور بودم اما امنیت و صحت و سلامتی در ایران وجود دارد و اگر غیر از این بود به ایران نمی‌آمدم.

وی عنوان می‌کند: رئیس آگاهی بهترین امکانات را با رفاه و آسایش در اختیار ما قرار داد و از اینکه ما را از دست این آدم ربایان نجات دادند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

یکی دیگر از اتباع عراقی ادامه می‌دهد: من 13 سال است به ایران رفت وآمد دارم و چنین اتفاقی برای اتباع عراقی ندیده و نشنیده بودم.

پلیس آگاهی خراسان رضوی روز جمعه چهار نفر از این آدم ربایان را در خانه ای مسکونی در محدوده بلوار طبرسی شمالی مشهد دستگیر می‌کند.

متهمان دستگیر شده به ترتیب 31، 29، 26و 25 ساله هستند که از استان‌ دیگری به مشهد آمده بودند و تحقیقات درباره آنها با دستورات تخصصی مرجع قضایی ادامه دارد.

منبع
تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا