آیا عراق دوباره محدودیت‌های کرونا با چین را اعمال می کند؟

سخنگوی سازمان هواپیمایی عراق گفت: تاکنون هیچ دستورالعملی در خصوص اعمال مجدد محدودیت ها برای مسافران چینی یا شهروندانی که قصد خروج از کشور را دارند دریافت نکرده ایم.

میدل ایست نیوز: سازمان هواپیمایی کشوری به این سؤال که آیا امکان اعمال مجدد محدودیت های سفر و کارت واکسن برای مسافران چینی وجود دارد پاسخ داد.

به گزارش «الفرات» «جهاد الدیوان» سخنگوی سازمان هواپیمایی عراق گفت: تاکنون هیچ دستورالعملی در خصوص اعمال مجدد محدودیت ها برای مسافران چینی یا شهروندانی که قصد خروج از کشور را دارند دریافت نکرده ایم.

وی افزود: سازمان هواپیمایی بر لزوم رعایت دستورالعمل ها و شرایط کشورهای مقصد سفر، مانند کارت بین‌المللی واکسیناسیون یا تست کرونا (PCR) تاکید زیادی دارد.

وزارت بهداشت در تاریخ 30 نوامبر 2022 تصمیمات جدیدی را صادر کرد که شامل عدم الزام داشتن کارت واکسیناسیون هنگام ورود به عراق یا خروج از این کشور برای شهروندان عراق و مسافران خارجی بود.

چین امروز چهارشنبه همراه با افزایش تعداد پروازها اعلام کرد که از 8 ژانویه برای مسافرانی که به این کشور می آیند، تست کرونا را لغو کرده است.

پس از آنکه ژاپن، هند و مالزی به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین اقدامات پیشگیرانه انجام دادند، ایالات متحده نیز در حال بررسی اعمال مجدد محدودیت‌های کرونا بر مسافران چینی است.

با گسترش مجدد ویروس کرونا در مناطق مختلف چین، برخی از بیمارستان ها و سردخانه ها با فشار زیادی روبه رو هستند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین امروز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور سه مورد مرگ و میر جدید ناشی از بیماری کووید-19 را در 27 دسامبر ثبت کرد، و با یک مورد در روز قبل، مجموع قربانیان به پنج هزار و 245 نفر رسیده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا