تحریم ۶ فرد و نهاد به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه، چندین فرد و نهاد را به دلیل تسهیل فعالیت های مالی حزب الله تحریم می کند.

میدل ایست نیوز: وزارت خزانه داری امریکا اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه، چندین فرد و نهاد را به دلیل  تسهیل فعالیت های مالی حزب الله تحریم  می کند.

به گزارش «ایرنا» وزارت خزانه داری امریکا روز سه شنبه اعلام کرد که در مرکز این شبکه، صرافی لبنانی و «حسن مقلد» یک کارشناس مالی قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند ساختن حزب الله برای ادامه بهره برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا می کند.

وزارت خزانه داری همچنین مدعی شد «سی تی ای اکس اکسچنج»، یک صرافی متعلق به «حسن مقلد» و پسران او  رایان مقلد و رانی مقلد که فعالیت های مالی وی و شرکتش را در حمایت از حزب الله تسهیل می کنند، تحریم می کند.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه داری امریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: از آنجایی که فساد رشد اقتصادی و توانایی افراد برای تامین معاش خانواده هایشان را تضعیف می کند، امریکا متعهد است تا کسانی که از موقعیت های خاص خود برای منافع شخصی استفاده می کنند، پاسخگو کند.

وی در تداوم هراس از نفوذ حزب الله لبنان ادعا کرد: امروز، وزارت خزانه‌داری علیه یک صرافی فاسد اقدام کرده است  که برنامه ریزی مالی آن فعالانه از حزب‌الله و منافع آن به ضرر مردم و اقتصاد لبنان حمایت می‌کند و آنها را توانمند می‌سازد.

شرکت لبنانی برای اطلاعات و مطالعات (LCIS) و شرکت لبنانی برای انتشارات، رسانه ها و تحقیقات و مطالعات (LCPMR)  از جمله دو شرکت دیگر متعلق به حسن موکلد هستند که در فهرست تحریم های امریکا قرار گرفته اند.

امریکا با فشارهای سیاسی و وضع تحریم ها علیه لبنان و  سوریه از طریق قانون سزار باعث به وجود آمدن بحران اقتصادی و مالی در این کشورها شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا