دستگیری 6 تروریست وابسته به داعش در صلاح الدین

سازمان اطلاعات عراق از دستگیری 6 تروریست وابسته به داعش در مناطق مختلف استان صلاح الدین خبر داد.

میدل ایست نیوز: سازمان اطلاعات عراق از دستگیری 6 تروریست وابسته به داعش در مناطق مختلف استان صلاح الدین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) سازمان اطلاعات عراق امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: سازمان اطلاعات و تحقیقات وزارت کشور در ]چند عملیات جداگانه موفق شد 6 تروریست وابسته به داعش را که طبق مفاد ماده 4 قانون تروریسم تحت تعقیب بودند در مناطق مختلف استان صلاح الدین دستگیر کند.

متهمان در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که در سال 2014 به وابسته به سازمان داعش بوده اند.

این بیانیه می افزاید: یکی از این تروریست ها در اداره موسوم به «آموزش» کار می کرد و وظایفش در مدارس استان نینوا، ترویج تفکرات تروریستی در بین دانش آموزان بود، تروریست دیگری نیز در سازمانی به نام اداره زکات فعالیت می کرد و وجوهات حاصل از دریافت زکات را به خانواده های اعضای داعش می داد. وی در چندین عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی در منطقه بیجی مشارکت داشت. تروریست سوم در شاخه به اصطلاح غیرنظامی استان نینوا کار می کرد و متخصص در جمع آوری اطلاعات نیروهای امنیتی بود. تروریست چهارم به عنوان رزمنده داعش فعالیت می کرد و در عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی در منطقه المعتصم شرکت می کرد و در جاده ای که نیروگاه برق جالسیه و منطقه الضلوعیه را به هم متصل می کرد، مواد منفجره کار گذاشته بود. پنجمین تروریست در دفتر یک مسجد کار می کرد و از شهروندان برای مشارکت در انجام حملات تروریستی دعوت می کرد. ششمین تروریست معروف به ابو حنین نیز در دوره های آموزشی با داعش شرکت می کرد.

سازمان اطلاعات عراق عنوان کرد که اعترافات متهمان ضبط و با رعایت مفاد ماده 4 قانون تروریسم اقدامات قانونی علیه آنان انجام شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا