دیدار رشید با هیئت پارلمانی اقلیم کردستان

رئیس جمهور عراق در دیدار با هیئتی از اقلیم کردستان بر ضرورت گفت و گو برای حل و فصل مسائل باقی مانده میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق در دیدار با هیئتی از اقلیم کردستان بر ضرورت گفت و گو برای حل و فصل مسائل باقی مانده میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهور عراق عصر سه شنبه در کاخ بغداد با هیئتی از اقلیم کردستان دیدار کرد.

در این دیدار تحولات سیاسی کشور از جمله اقلیم کردستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس جمهور دیدگاه خود را درباره اهمیت تلاش های مشترک و وحدت آراء برای رویارویی با چالش های پیش روی کشور بیان کرد.

رشید بر ضرورت گفت و گوی فعال به منظور حل و فصل مسائل باقی‌مانده میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان بر اساس قانون و به نحوی که حافظ منافع مردم باشد تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت تصویب قانون بودجه عمومی کشور به دلیل تأثیر آن بر زندگی مردم تأکید کرد و به برنامه آینده نگرانه دولت و لزوم اجرای آن به ویژه مواردی که مستقیماً با مقتضیات مردم برای بهبود شرایط زندگی آن ها مرتبط است اشاره کرد.

هیئت پارلمانی اقلیم کردستان نیز از زحمات رئیس جمهور عراق در تقریب نظرات احزاب سیاسی، حمایت از تحکیم امنیت و ثبات در کشور و پیشبرد معیشت و خدمات برای تمام مردم قدردانی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا