رئیسی: ایران آماده کمک به سوریه در دوران بازسازی این کشور است

 رئیس جمهوری ایران در دیدار وزیر دفاع سوریه بر آمادگی کشورش برای کمک به سوریه در دوران بازسازی و تقویت همه جانبه همکاری های اقتصادی تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری ایران در دیدار وزیر دفاع سوریه بر آمادگی کشورش برای کمک به سوریه در دوران بازسازی و تقویت همه جانبه همکاری های اقتصادی تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر ریاست جمهوری ایران، «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهوری ایران، ظهر امروز سه‌شنبه (24 ژانویه) در دیدار «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه، روابط دو کشور را راهبردی توصیف و تصریح کرد: روابط ایران و سوریه بر پایه اعتقادات و باورهای مشترک و روحیه ایستادگی و مقاومت مردم دو کشور بنا شده است.

رئیس‌جمهور ایران صیانت نیروهای مسلح سوری از ملت و دولت این کشور در برابر فتنه‌انگیزی‌ها را برای آینده مردم و کشور سوریه امیدبخش دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران، دوست واقعی ملت سوریه است؛ چرا که همانگونه که در دوران مقاومت در برابر تروریسم در کنار ملت و دولت سوریه ایستاد، در دوران بازسازی نیز آماده است با تقویت همکاری‌های همه‌جانبه اقتصادی در کنار آنان باشد.

وزیر دفاع سوریه: روابط دو کشور مستحکم‌تر از آن است که کسی بتواند به آن خدشه‌ای وارد کند

علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه سوریه با حمایت برادران و دوستان واقعی خود در مصاف با تروریسم پیروز شد و قدرتمندتر از قبل به عنوان یکی از حلقه‌های محور مقاومت ایفای نقش خواهد کرد، اظهار داشت: محور مقاومت نقش مهمی در شکل دادن به جهان جدید خواهد داشت.

وزیر دفاع سوریه گفت: دشمنان همواره مترصد فرصتی برای خدشه وارد کردن به روابط عمیق و برادرانه سوریه و ایران بوده و هستند اما روابط دو کشور ریشه‌دارتر و مستحکم‌تر از آن است که کسی بتواند به آن خدشه‌ای وارد کند و این روابط هر روز نسبت به قبل گسترده‌تر و عمیق‌تر خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بیانیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا