رشید: رسانه آزاد، نقاط مثبت و منفی دولت را تعیین می کند

رئیس جمهور عراق در دیدار با هیئت رسانه‌ای اردن گفت که رسانه های آزاد بخش مهمی از جوامع هستند، و نقاط منفی و مثبت دولت را تعیین می کنند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق گفت که رسانه های آزاد بخش مهمی از جوامع هستند، و نقاط منفی و مثبت دولت را تعیین می کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهور عراق عصر سه شنبه در کاخ بغداد با یک هیئت رسانه ای اردنی و سردبیران روزنامه های «الرأی»، «الدستور»، «الغد» و «الانباط» و نیز مدیران خبرگزاری رسمی اردن و خبرگزاری «پترا» و رادیو و تلویزیون اردن و دیگر مسئولان رسانه ای این کشور دیدار کرد.

رشید در این دیدار بر عمق روابط دوستانه میان عراق و اردن و پیوندهای اجتماعی میان دو ملت برادر در طول سالیان گذشته تاکید کرد و گفت: رسانه های آزاد بخش مهمی از جوامع هستند، زیرا نقاط منفی و مثبت دولت را تعیین می کنند، اما برخی از رسانه ها تلاشی برای انتقال تصویر واقعی از عراق نمی کنند. من شخصاً مایلم رسانه‌ها از قدرت و اقتدار برخوردار باشند، زیرا آن ها با تشویق نقاط مثبت‌ و نقد نقاط منفی‌ به شیوه‌ای سازنده و نه مخرب، به حمایت از قوانین کمک می‌کنند.

وی گفت که روابط ما با کشورهای عربی و کشورهای منطقه و جهان بسیار خوب است و تمام رهبران و رؤسای جمهوری که با آنها ملاقات کردیم، حمایت خود را از عراق و تمایل خود به ایفای نقش بیشتر در منطقه برای تحکیم پایه های صلح و ثبات را ابراز می کنند.

رئیس جمهور عراق سلام خود به «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن و آرزوی پیشرفت برای مردم اردن و رسانه های این کشور را به هیئت رسانه ای ابلاغ کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا