تجمع مردم عراق در اعتراض به کاهش ارزش پول ملی در بغداد

جمعی از مردم عراق در اعتراض به کاهش ارزش دینار در برابر دلار، از استان های مختلف به سمت بغداد، پایتخت این کشور آمدند.

میدل ایست نیوز: جمعی از مردم عراق در اعتراض به کاهش ارزش دینار در برابر دلار، از استان های مختلف به سمت بغداد، پایتخت این کشور آمدند.

به گزارش «آناتولی» در معاملات اولیه روز چهارشنبه، نرخ دلار در بازارهای داخلی عراق به 1590 دینار رسید در حالی که نرخ رسمی ارز 1470 دینار بود.

برخی از احزاب و نیروهای سیاسی مخالف دولت، خواستار تجمع در مقابل ساختمان بانک مرکزی در اعتراض به کاهش نرخ دینار در برابر دلار شدند.

دولت و بانک مرکزی عراق از ابتدای سال جاری مجموعه اقداماتی را برای افزایش عرضه دلار در بازار داخلی انجام دادند، این تصمیم تا حدودی در حل بحران موفق بود، اما نرخ دلار همچنان در حال افزایش است.

صحنه‌ها و تصاویری از خیابان‌های حومه پایتخت منتشر شده که حضور مردم معترض را نشان می دهد.

در شرایطی که دلار همچنان شاهد نوسانات فراوانی است، قدرت خرید مردم عراق به دلیل تفاوت نرخ ارز در بازار و نرخ رسمی، تحت تاثیر قرار گرفته است.

دوشنبه گذشته خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد که برکناری «مصطفی غالب مخیف» رئیس بانک مرکزی عراق، به درخواست وی انجام شده است.

از سوی دیگر، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق، پس از برکناری مخیف از سمت خود، تصمیم گرفت «علی محسن العلاق» را به مدیریت بانک مرکزی این کشور بگمارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا