مجلس اعلای اسلامی عراق: برکناری رئیس بانک مرکزی گامی جسورانه از سوی السودانی بود

مجلس اعلای اسلامی عراق اعلام کرد که تصمیم برکناری رئیس بانک مرکزی عراق، با توافق نخست وزیر و رهبران این چارچوب اتخاذ شد و گامی جسورانه از سوی السودانی بود.

میدل ایست نیوز: مجلس اعلای اسلامی عراق که بخشی از چارچوب هماهنگی است، اعلام کرد که تصمیم برکناری رئیس بانک مرکزی عراق، با توافق نخست وزیر و رهبران این چارچوب اتخاذ شده است.

به گزارش «بغداد الیوم» «علی الدفاعی» سخنگوی مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: اقدام «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در برکناری رئیس بانک مرکزی از سمت خود، گامی جسورانه است و جدیت وی در یافتن راه حل و دیدگاه او در رسیدگی به مشکلات اقتصادی را نشان می دهد.

وی افزود: السودانی به موضوع اساسی و مهم بانک مرکزی و رئیس آن پرداخت که اولین مسئول سیاست پولی محسوب می‌شود و راهکارها، کنترل بازار و مدیریت مالی در دست اوست.

وی گفت که برکناری رئیس کل بانک مرکزی عراق ضمن توافق با چارچوب هماهنگی بود و هدف از برکناری او، تنظیم مجدد بازار و حرکت به سمت ثبات در بازار مالی داخلی است.

الدفاعی عنوان کرد: تمام نیروهای حاضر در چارچوب هماهنگی معتقدند که السودانی فردی شجاع و ملی گراست و باید در این بحران و تحقق برنامه هایش از او حمایت شود.

پیش از این، نخست وزیر عراق با صدور حکمی «مصطفی غالب مخیف» رئیس بانک مرکزی عراق را از سمت خود برکنار کرد و «علی محسن العلاق» را به جای او گماشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا