پدرسون: زمان رسیدن به راه حل بحران سیاسی سوریه نزدیک نیست

فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه گفت که بحران سوریه بسیار پیچیده و چند وجهی و نیازمند یک راه حل سیاسی جامع است، اما زمان رسیدن به این راه حل متأسفانه نزدیک نیست.

میدل ایست نیوز: فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه گفت که بحران سوریه بسیار پیچیده و چند وجهی و نیازمند یک راه حل سیاسی جامع است.

به گزارش «روسیا الیوم» «گئیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه در توییتر خود نوشت: مردم سوریه هنوز در یک بحران انسانی، سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی و حقوقی بسیار پیچیده و گسترده غیرقابل تصوری گرفتار هستند.

وی افزود: این موضوع نیازمند راه حل سیاسی همه جانبه است و هیچ راه دیگری موفقیت آمیز نیست، اما زمان رسیدن به این راه حل متأسفانه نزدیک نیست.

پدرسون در جریان نشست ماهانه خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه، گفت که سوری ها عمیقاً در مورد آینده خود اختلاف نظر دارند و اشاره کرد که هیچ پیشرفت اساسی برای ایجاد یک چشم انداز سیاسی مشترک برای آینده سوریه از طریق یک فرآیند سیاسی صورت نمی گیرد.

پدرسون در یک رشته توئیت، 6 اولویت را برای اقدام در سوریه یادآور شد که اولین آنها نیاز به تنش زدایی و بازگرداندن آرامش است، زیرا همچنان یک آتش بس سراسری برای حل درگیری ها ضروری است.

وی همچنین به اهمیت تداوم تلاش ها در جبهه بشردوستانه، از سرگیری کار کمیته قانون اساسی و پیشرفت جدی تر در ژنو، ادامه پیشبرد پرونده بازداشت شدگان، مفقودین و ربوده شدگان، دستیابی گام به گام به اقدامات اولیه برای ایجاد اعتماد و برقراری ارتباط با تمام اقشار سوری اشاره کرد و گفت که این امر مستلزم تلاش مشترک برای بستن صفوف تحت رهبری سوریه و با تسهیل سازمان ملل، مطابق قطعنامه 2254 است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا