195 هزار بشکه در روز؛ میانگین صادرات نفتی عراق به امریکا در هفته گذشته

میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا از 201 هزار بشکه در روز در دو هفته گذشته به 195 هزار بشکه در روز طی هفته گذشته کاهش یافت.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به میانگین 195 هزار بشکه در روز رسید.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 78 هزار بشکه در روز از 8 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 195 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده کاهش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که 201 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.419 میلیون بشکه در روز، مکزیک 511 هزار بشکه در روز، عربستان 433 هزار بشکه و کلمبیا 244 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 114 هزار بشکه در روز از نیجریه، 93 هزار بشکه در روز از برزیل و 69 هزار بشکه در روز از اکوادور نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه و لیبی نفت خام وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا