الاعرجی: عراق و ایران اهداف مشترکی در دوری از تنش دارند

مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد اهداف عراق و ایران در دور کردن منطقه از هر نوع تشدید یا تنش از طریق ایجاد تفاهم میان کشورهای منطقه مشترک است.

میدل ایست نیوز: مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد اهداف عراق و ایران در دور کردن منطقه از هر نوع تشدید یا تنش از طریق ایجاد تفاهم میان کشورهای منطقه مشترک است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) دفتر رسانه ای مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق روز سه شنبه در دفتر خود با «کاظم غریب آبادی» معاون قوه قضاییه ایران و هیئت همراه او با حضور سفیر ایران در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار روابط دوستانه و همکاری دو کشور و راه‌های تقویت آن و تکیه بر گفت ‌و گو و تفاهم برای حل مشکلات به نحوی که به نفع دو ملت و دو کشور همسایه باشد، بررسی شد.

الاعرجی در این دیدار تاکید کرد که همگی موافق مبارزه با تروریسم  و گرفتن فرصت از گروه های تروریستی برای دستیابی به ثبات در منطقه و جهان هستند. تروریسم همچنان تهدیدی برای جهان است و ریشه های آن در تمام اشکالش باید خشک شود.

وی گفت که اهداف عراق و ایران در دور ساختن منطقه از هر نوع تشدید و تنش با تفاهم کشورهای منطقه و لزوم همکاری به ویژه در پرونده مبارزه با تروریسم، مشترک است و افزود: پس از سفر موفقیت آمیز «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق به ایران، دولت عراق در توسعه این روابط جدی است.

غریب آبادی نیز اظهار داشت که روابط دوستانه و همکاری میان عراق و ایران راهبردی و خوب است و هرچه همکاری قضایی میان دو کشور ثمربخش و سازنده ترباشد، قادر به حل بیشتر موانع پیشرفت روابط دو کشور هستیم.

وی اشتیاق کشورش به همکاری ثمربخش میان دو کشور در سطحی گسترده را ابراز کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا