کنست اسرائیل لغو تابعیت فلسطینیان را تصویب کرد

پارلمان اسرائیل قرائت اول طرح لغو تابعیت و شهروندی از ساکنان قدس شرقی که دریافت مالی آنان از مقامات فلسطینی ثابت شده است را تصویب کرد.

میدل ایست نیوز: پارلمان اسرائیل قرائت اول طرح لغو تابعیت و شهروندی از ساکنان قدس شرقی که دریافت مالی آنان از مقامات فلسطینی ثابت شده است را تصویب کرد.

به گزارش «آناتولی» کنست (پارلمان اسرائیل) امروز سه شنبه قرائت اول طرح لغو تابعیت و شهروندی از ساکنان قدس شرقی که دریافت مالی آنان از مقامات فلسطینی ثابت شده است را تصویب کرد.

این منبع افزود: تصویب قرائت دوم و سوم این طرح تا اجرایی شدن آن همچنان باقی است.

کنست در بیانیه ای مکتوب اعلام کرد: مجمع عمومی کنست صبح روز سه شنبه در اولین قرائت خود، طرحی را برای لغو تابعیت یا اقامت افرادی که از تشکیلات خودگردان فلسطین کمک مالی دریافت می کنند، تصویب کرد.

طبق این بیانیه، این طرح با 89 رأی موافق و 8 رأی مخالف از مجموع 120 نماینده به تصویب رسید و برای تحقیقات بیشتر و آماده سازی طرح برای قرائت دوم و سوم به کمیته مشترک داخلی و کمیته کنست بازگردانده می شود.

این طرح تصریح می کند هر شهروند یا مقیمی که به جرمی محکوم شود که به منزله نقض اعتماد نسبت به اسرائیل باشد و برای آن جرم، حکم زندان صادر شده باشد و ثابت شود که تشکیلات خودگردان فلسطین برای انجام آن هزینه ای به او می‌پردازد، امکان لغو تابعیت یا اقامت دائم او وجود دارد و وی به مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان یا به نوار غزه تبعید می شود.

گمان می شود بسیاری از دارندگان تابعیت یا اقامت اسرائیلی در این سال ها هزینه های ماهیانه ای از تشکیلات خودگردان فلسطین برای انجام عملیات دریافت می کنند.

دولت جدید اسرائیل اقدام به تصویب این قانون کرده و تعدادی از نمایندگان اپوزیسیون اسرائیل نیز از آن حمایت کردند، همچنین هیچ اظهارنظر فوری از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین انجام نشده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا