ابراز آمادگی عربستان برای سرمایه‌گذاری جهت بهره‌برداری از گاز مشعل در عراق

رئیس جمهور عراق و وزیر خارجه عربستان بر اهمیت تحقق هم‌افزایی اقتصادی میان دو کشور و حل و فصل مسائل منطقه‌ای از راه گفت‌وگو تأکید کردند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق و وزیر خارجه عربستان بر اهمیت تحقق هم‌افزایی اقتصادی میان دو کشور و حل و فصل مسائل منطقه‌ای از راه گفت‌وگو تأکید کردند.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهور عراق، «عبداللطیف رشید» امروز (پنج‌شنبه 2 فوریه) در کاخ ریاست جمهوری عراق میزبان «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان بود.

وزیر خارجه عربستان در آغاز دیدار سلام گرم پادشاه و ولیعهد عربستان و آرزوی آنان برای پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش عراق را به رئیس جمهور عراق ابلاغ کرد.

رشید در این دیدار بر عمق روابط دو کشور و اهتمام عراق به گسترش چارچوب‌های همکاری در همه عرصه‌ها و ادامه همکاری و هماهنگی در پرونده‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مورد توجه مشترک تأکید کرد و گفت که عراق و عربستان از محورهای اصلی ثبات منطقه آن هم در شرایط حساس کنونی جهان و منطقه هستند.

او همچنین بر بهبود چشمگیر وضعیت امنیتی در عراق به خصوص در 4 سال گذشته تأکید کرد.

وزیر خارجه عربستان نیز بر حمایت کشورش از تلاش‌های بغداد برای تقویت امنیت و ثبات و بر ضرورت همکاری برای تقویت روابط دوجانبه و توسعه همکاری‌ها و افزایش مبادلات تجاری تأکید کرد.

وی افزود: «آنچه درباره عراق می‌شنویم مایه امیدواری است و رونق اقتصادی عراق به نفع ما و به نفع همه کشورهای منطقه است.

فیصل بن فرحان همچنین بر اهمیت تلاش دو کشور برای هم‌افزایی اقتصادی به خصوص با توجه به تنوع اقتصادی عراق که می‌تواند موجب توسعه پایدار شود تأکید کرد.

وی افزود که عراق توانایی رویارویی با چالش‌ها را دارد و خاطرنشان کرد که عربستان آماده همکاری و سرمایه‌گذاری در جمع‌آوری گاز مشعل در عراق است.

در این دیدار همچنین تازه‌ترین تحولات سیاسی منطقه و جهان بررسی و بر اهمیت حل اختلافات از راه گفت‌وگو و مشورت تأکید شد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر رئیس جمهور عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا