ایران رسما اسرائیل را در حمله به کارگاه صنایع نظامی اصفهان متهم کرد

نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت رسما اسرائیل را متهم اصلی حمله پهپادی به کارگاه وزارت صنایع ایران دانست و بر حق مشروع در پاسخ به این حمله تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت رسما اسرائیل را متهم اصلی حمله پهپادی به کارگاه وزارت صنایع ایران دانست و بر حق مشروع در پاسخ به این حمله تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) «امیرسعید ایروانی»، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات اخیر مقامات اسرائیل در نامه ای به دبیر کل و رئیس دوره ای شورای امنیت گفت: تحقیقات اولیه نشان می دهد که رژیم صهیونیستی مسئول حمله تروریستی به مجموعه کارگاهی وزارت دفاع در شهر اصفهان است و اقدام این رژیم، نقض قوانین بین المللی و محکوم است.

سفیر ایران در این نامه با اشاره به اظهارات ۲۷ ژانویه رئیس رژیم صهیونیستی در مقر ناتو و ۱۶ ژانویه رئیس ستاد ارتش این رژیم نسبت به تهدید به استفاده از زور علیه زیرساخت‌های حیاتی ایران، از جمله تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران و نقض قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل اعتراض کرد.

در این نامه با اشاره به اظهارات نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه اخیر با سی ان ان در ۳۱ ژانویه و «اعتراف به دخالت این رژیم در اقدامات خرابکارانه و تروریستی در ایران» تاکید شده است این رژیم باید پاسخگوی تمامی اقدامات جنایتکارانه و تروریستی ارتکابی علیه ایران باشد و بدون استثنا با عواقب آن مواجه شود.

در نامه نماینده دائم ایران در سازمان ملل به رئیس دوره ای شورای امنیت تاکید شده است شورای امنیت سازمان ملل متحد باید مسئولیت خود بر اساس منشور را انجام دهد و اظهارات جنگ طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی را محکوم و از این رژیم بخواهد که قوانین بین المللی را رعایت کند و به برنامه های خطرناک و فعالیت های مخرب خود در منطقه پایان دهد.

در این نامه تصریح شده است جمهوری اسلامی ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد برای دفاع از امنیت ملی خود و پاسخ قاطع به هرگونه تهدید یا اقدام نادرست رژیم صهیونیستی در هر کجا و هر زمان که لازم بداند محفوظ می دارد.

در نامه نماینده دائم ایران در سازمان ملل با تشریح موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در مورد مناقشه کنونی در اوکراین مبنی بر بی طرفی فعال و احترام به حاکمیت و استقلال، وحدت و تمامیت ارضی اوکراین اعتراض خود به بیانیه تحریک‌آمیز و غیرقابل توجیه یک مقام ارشد اوکراینی نسبت به حمله تروریستی به مجموعه کارگاهی وزارت دفاع ایران در شهر اصفهان و استقبال در استفاده از زور علیه زیرساخت‌های حیاتی ایران را اعلام و این گونه اظهارات و اقدامات را غیر مسئولانه و نقض آشکار قوانین بین المللی و اصول مندرج در منشور ملل متحد دانست و از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا آن را محکوم کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا