سفیر امریکا در بغداد: سفر فؤاد حسین به واشنگتن سفری مهم در زمانی مهم است

سفیر امریکا در بغداد در دیدار وزیر امور خارجه عراق سفر وی به واشنگتن در روزهای آتی را سفری مهم در زمانی مهم در تاریخ روابط دو کشور دانست.

میدل ایست نیوز: سفیر امریکا در بغداد در دیدار وزیر امور خارجه عراق سفر وی به واشنگتن در روزهای آتی را سفری مهم در زمانی مهم در تاریخ روابط دو کشور دانست.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه عراق، «فؤاد حسین» در دیدار «آلینا رومانوسکی»، سفیر امریکا در بغداد، تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و اهمیت تقویت سازوکارهای همکاری دوجانبه میان عراق و امریکا در خدمت به منافع دو کشور و نیز چالش‌های منطقه‌ای را بررسی کردند.

در این دیدار سفر پیش روی هیئت عراقی به ریاست وزیر امور خارجه این کشور به واشنگتن در چند روز آینده برای بررسی روابط سیاسی و امنیتی و اقتصادی بررسی و هماهنگی‌های نهایی درباره محورها و دستورکار مذاکرات و دیدارها انجام شد.

سفیر امریکا در این دیدار تأکید کرد که کشورش اهتمام جدی به این سفر مهم دارد و افزود که این سفر در زمان مهمی در تاریخ روابط عراق و امریکا انجام می‌شود.

وی افزود که این سفر نشان‌دهنده پیشرفت روابط بغداد و واشنگتن است و در آن وضعیت حساس منطقه بررسی خواهد شد.

پیش از این نخست وزیر عراق اعلام کرده که بررسی مسائل مالی و اقدامات بانک فدرال امریکا درباره مبارزه با پول‌شویی از محورهای مهم سفر هیئت عراقی به امریکا خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا