چاووش‌اوغلو: تعطیلی موقت برخی نمایندگی سیاسی در ترکیه هدفمند است

وزیر امور خارجه ترکیه تعطیلی موقت نمایندگی سیاسی برخی کشورها در ترکیه را یک اقدام «هدفمند» توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه درباره احضار سفیران 9 کشور از جمله امریکا که خدمات دیپلماتیک و کنسولی خود در ترکیه را به بهانه «اقدامات تروریستی» به طور موقت تعطیل کرده‌اند، گفت: «برخی کشورهای غربی تمام خدمات سفارتخانه‌ها و واحدهای کنسولی خود را متوقف یا حتی تعطیل کرده‌اند. اگر تهدید تروریستی مطرح است، آیا نباید به ما بگویند که این تهدید از کجا و چه کسی نشات می‌گیرد؟»

به گزارش آناتولی، چاووش‌اوغلو در ادامه افزود: آنها به ما می‌گویند، “ما اطلاعات مشخصی داریم، تهدیدی وجود دارد، بنابراین نمایندگی‌های دیپلماتیک را می‌بندیم”. اما اطلاعاتی درباره منبع آن وجود ندارد. آنها باید این اطلاعات صحیح را به واحدهای امنیتی و اطلاعاتی ما منتقل کنند که اگر چنین تهدیدی وجود دارد، قبل از تبدیل شدن به حمله خنثی شود.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اظهارات و تعطیلی‌های مذکور «هدفمند» بوده است، اعلام کرد که دیروز در دیدار با سفیران این موضوع به وضوح مطرح شد.

گفتنی است وزارت خارجه ترکیه روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد: به سفرای امریکا٬ هلند٬ سوئد٬‌ سوئيس٬ انگلستان٬ آلمان٬ بلژیک٬‌ فرانسه و ایتالیا ابلاغ شد که امنیت تمامی نمایندگی‌های دیپلماتیک در ترکیه بر اساس توافقات بین‌المللی تامین می‌شود.

همچنین در این بیانیه‌ آمده است: به نمایندگان 9 کشور تاکید شد که این رویکرد هدفمند تنها خدمتی به گروه‌های تروریستی خواهد بود. انتظار داریم کشورهای دوست و متحدمان با یگان‌های امنیتی ترکیه همکاری کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا