انتقال دسته جمعی 68 اسیر فلسطینی در زندان النقب

باشگاه اسرای فلسطینی گفت اداره زندان صحرایی النقب همچنان به سوء استفاده از حقوق 68 اسیر فلسطینی در بند 6 ادامه می دهد و روند انتقال دسته جمعی را علیه آن ها اجرا می کند و نیازهای اولیه آنها از جمله پتو و لباس را از آن ها سلب می کند.

میدل ایست نیوز: باشگاه اسرای فلسطینی گفت اداره زندان صحرایی النقب همچنان به سوء استفاده از حقوق 68 اسیر فلسطینی در بند 6 ادامه می دهد و روند انتقال دسته جمعی را علیه آن ها اجرا می کند و نیازهای اولیه آنها از جمله پتو و لباس را از آن ها سلب می کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) باشگاه اسرای فلسطینی روز شنبه در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: 60 زندانی از روز 28 ژانویه گذشته تحت اقدامات سرکوبگرانه قرار گرفتند و تا به امروز نتوانسته اند حمام کنند و مدیریت زندان نیز از خروج آنها به حیاط زندان «الفوره» جلوگیری می کند و نیروهای سرکوبگر به طور عمدی به این بخش یورش می برند.

در این بیانیه آمده است: زندانیان در این فصل سال از سرمای شدید رنج می برند؛ زیرا زندان در بیابان واقع شده است، و زندانیان تنها پتوهایی دارند که آن ها را از سرمای شدید محافظت نمی کند.

باشگاه اسرا افزود: با توجه به اینکه تعدادی از زندانیان سالخورده و بیمار هستند، این اداره عمداً غذای خام به زندانیان می دهد و مقدار نان نیز نصف مقدار مورد نیاز است.

علی‌رغم تلاش‌هایی که چند روزی است برای پایان دادن به انتقال زندانیان و رنج های آنان ادامه دارد، این اداره همچنان به سیاست سوء استفاده از آنها ادامه می‌دهد و به خواسته‌های زندانیان پاسخی نمی‌دهد.

باشگاه اسرا مدیریت زندان را مسئول سرنوشت زندانیان دانست و از مقامات مربوطه و در رأس آنان صلیب سرخ خواست تا برای پایان دادن به رنج آن ها فورا وارد عمل شوند.

گفتنی است این 68 زندانی در ژانویه گذشته مورد اقدامات سرکوبگرانه قرار گرفتند و اداره زندان پس از تعرض و آزار و اذیت آنها از بند 8 به بند 6 منتقل شدند که همزمان با سرکوب زندانیان در چندین بخش، در زندان‌های عوفر، مجدو، الدامون و زندان النقب بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وفا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا