نبیه بری در مراسم افتتاحیه سفارت جدید ایران: روابط تهران و ریاض بهبود یابد

رئیس پارلمان لبنان در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت خواستار بهبود روابط ایران و عربستان شد.

میدل ایست نیوز: نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در اظهاراتی خواستار بهبود روابط ایران و عربستان شد.

به گزارش ایسنا به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در مراسم افتتاح ساختمان جدید سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت شرکت و سخنرانی کرد.

در این مراسم علی باقری، معاون وزیر امور خارجه ایران و مجتبی امانی، سفیر ایران در بیروت و شخصیت های سیاسی دیگر حضور داشتند.

نبیه بری در سخنان خود ایجاد فضای مناسب برای موفقیت تلاش های دولت عراق برای نزدیک کردن روابط ایران و عربستان را خواستار شد.

وی گفت که قدرت و پیشرفت و شکوفایی امت و کامل شدن هلال اسلامی – مسیحی در آسمان عربیت و طلوع فجری دیگر در فلسطین نیاز مبرمی به این روابط برادرانه و ضروری دارد و ما گزینه ای جز بهبود روابط نداریم.

بری گفت که ایران علی‌رغم برخی انکارها دوست لبنان است، عجیب است که کشوری پیشنهاد حمایت و کمک می دهد اما با آن موافقت نمی شود، ننگ بر زمانه ای که از تحریم های دیگران می ترسیم و تسلیم آنها می شویم و از حمایت برخی طرف های دیگر فرار می کنیم.

علی باقری، معاون وزیر امور خارجه نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از 44 سال تحریم و فشار حداکثری، دستاوردهای فراوانی را به منصه ظهور گذاشته است.

علی باقری افزود: مقاومت مردم لبنان در برابر رژیم صهیونیستی باعث‌ شد که لبنان نمونه ای بارز از مقاومت در برابر ظلم باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم لبنان در برابر تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد.

باقری روز سه شنبه وارد بیروت پایتخت لبنان شد و قرار است در این سفر با مقامات سیاسی لبنانی و رهبران گروه های مقاومت فلسطینی دیدار و گفت وگو کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا