تقدیر فؤاد حسین از مواضع آلمان در حمایت از عراق

وزیر خارجه عراق در دیدار همتای آلمانی خود، از مواضع آلمان در حمایت از عراق به ویژه در مبارزه با گروه تروریستی داعش تقدیر کرد.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق امروز میزبان آنالینا بربوک، وزیر خارجه آلمان بود.

براساس بیانیه وزارت خارجه عراق، حسین از مواضع آلمان در حمایت از عراق به ویژه در مبارزه با گروه تروریستی داعش تقدیر و از تصمیم پارلمان آلمان برای جنایت کشتار جمعی دانستن آنچه بر ایزدیان گذشته است، تشکر کرد.

وی از آلمان بابت کمک های بشردوستانه و پروژه های توسعه ای در بسیاری از استان های عراق نیز تشکر کرد.

وزیر خارجه عراق بیان کرد که دولت عراق به تقویت پایه ها و اصول و ارزشهای دموکراتیک در عراق اهتمام دارد و اشاره کرد که قانون اساسی عراق در سال 2005، حمایت علیه تبعیض را تامین و تعامل یکسان با همه عراقی را تضمین می کند.

وی گفت که دولت عراق و دولت اقلیم کردستان در تلاش برای توافق درخصوص قانون نفت و گاز و بودجه فدرال برای تصویب آن در آینده نزدیک هستند.

در این دیدار درباره نتایج سفر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به برلین و تحولات منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک و نقش برجسته عراق در حل درگیری ها بین کشورهای منطقه از طریق گفت وگوهای دوجانبه بین طرف های درگیری برای حل اختلافات از راه های دیپلماتیک رایزنی شد.

وزیر خارجه آلمان نیز از تلاش های پیوسته دولت عراق در سطح داخلی و خارجی تقدیر کرد و بازگشت عراق به نقش مهم خود در سطح منطقه ای و بین المللی را تبریک گفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا