بحران یمن؛ محور گفت‌وگوی گروندبرگ و امیر عبداللهیان در تهران

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و وزیر امور خارجه ایران درباره حل و فصل سیاسی بحران یمن رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در دیدار هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با وی، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل سیاسی بحران یمن را مورد تاکید قرار داد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، امیر عبداللهیان با اعلام حمایت از استمرار آتش بس، لغو محاصره انسانی و حل و فصل سیاسی بحران یمن مبتنی بر توجه به موضوعات انسانی و در چارچوب گفتگوهای یمنی – یمنی، پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه گفتگو که به تامین صلح و ثبات در یمن کمک کند و همچنین تلاشهای دبیر کل سازمان ملل متحد و اعزام نماینده ویژه برای پیگیری موضوع را اعلام کرد.

هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز در این دیدار حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاشهای سازمان ملل متحد در زمینه صلح در یمن را خواستار شد و تاکید کرد سازمان ملل متحد در تمرکز بر راه حل سیاسی برای حل بحران یمن جدیت دارد.

این دیدار پس از آن انجام می شود که ایران و عربستان روز جمعه 10 مارس با میانجیگری چین، توافقی درخصوص ازسرگیری روابط دیپلماتیک امضا کردند و قرار است طی دو ماه سفارت های خود را افتتاح کنند.

انتظار می رود توافق ایران و عربستان و ازسرگیری روابط فیمابین، تاثیر مثبتی بر بحران یمن داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وزارت خارجه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا