دیدار رئیس بنیاد شهید ایران و خانواده‌های شهدای ایرانی با السودانی

نخست وزیر عراق میزبان رئیس بنیاد شهید ایران و هیئتی از خانواده های شهدای ایرانی که در جنگ علیه گروه تروریستی داعش به شهادت رسیدند، بود.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق با هیئتی از خانواده های شهدای ایرانی که در جنگ علیه گروه تروریستی داعش به شهادت رسیدند، دیدار کرد.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، خانواده های شهدای ایرانی به دعوت سازمان شهدای عراق در این نشست حاضر شدند.

السودانی در این نشست، تقدیر دولت و ملت عراق از فداکاری شجاعانه شهدای مقابله با تروریسم در تصویری که خون شهدای عراقی و ایرانی در مقابله با وحشی گری داعش در هم آمیخته شده، را ابراز داشت.

السودانی به پیوندهای اجتماعی، دینی و تاریخی بین دو ملت دوست اشاره کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران پیشتر در مقابله با تروریسم در کنار عراق ایستاده و همچنان ایستاده است.

وی بیان کرد که ایستادگی شرافتمندانه آن شهدای آزاده، مورد تقدیر و احترام از سوی همه عراقی ها و انسان های نیکو در جهان است.

نخست وزیر عراق بر لزوم یادآوری داستان های شهادت و ایثار شهدای جاودانه در ذهن نسل های آتی تاکید کرد و گفت که کلمه نمی تواند حجم فداکاری ها و بخشش آنها را بیان کند.

خانواده های شهدای ایرانی، پرچمی از مشهد مقدس و حرم مطهر امام رضا (ع) برای تقدیر از السودانی به او تقدیم کردند.

السودانی نیز دستور داد از خانواده های شهدا برای بزرگداشت فداکاری هایشان، تقدیر و تکریم شود.

در این نشست امیر حسین قاضی زاده، رئیس بنیاد شهید ایران، محمد کاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق، عبدالاله النائلی، رئیس سازمان شهدای عراق و شماری از مسئولان این سازمان حضور داشتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا