رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ایران: از بازگشت روابط با بحرین استقبال می کنیم

رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ایران تأکید کرد که از گفت وگو و بازگشت روابط تهران و منامه به حالت قبلی استقبال می کنیم.

میدل ایست نیوز: رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ایران با اشاره به دیدار هیأت‌های پارلمانی ایران و بحرین در حاشیه کنفرانس بین المجالس پارلمانی گفت که از گفت وگو و بازگشت روابط تهران و منامه به حالت قبلی استقبال می کنیم.

«عباس گلرو» رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ایران در گفت وگو با رسانه رسمی این کشور در خصوص برگزاری مجمع بین المجالس در بحرین اظهار داشت: مجمع جهانی مجالس همه مجالس جهان را در بر می گیرد و هر سال دو بار برگزار می شود که صد و چهل و ششمین دوره این مجمع در بحرین برگزار شد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت پارلمانی ایران در این کنفرانس شرکت کرده و جلسات متعددی با هیأت‌های مجالس عربی از جمله عربستان سعودی و سایر کشورهای اسلامی و عربی داشته است و فضای مثبتی در این کنفرانس برقرار بود.

گلرو خاطرنشان کرد: ماده واحده ای از سوی کشورهای غربی در کنفرانس بین المللی مجالس برای رسیدگی به بحران های انسانی ارائه شد اما به موضوع مردم فلسطین نپرداخته بود. وی بر دفاع از امنیت ملی ایران، عدم تضییع حقوق ملت فلسطین و دفاع از آرمان فلسطین تاکید کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ایران پیگیر روابط با کشورهای عربی و اسلامی است و کمیته های دوستی برای توسعه روابط ایران با مجالس کشورهای عربی و اسلامی فعال هستند.

گلرو از بازگشایی سفارت ایران در امارات خبر داد و گفت: سفارتخانه های ایران در سایر کشورهای عربی نیز باز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای منطقه باید برای جلوگیری از ایجاد تنش و نزاع توسط بیگانگان در منطقه با یکدیگر متحد شوند، تاکید کرد: برای دستیابی به اهداف عالیه اسلامی، پیشبرد روابط در منطقه ضروری است.

گلرو بر مقابله با مداخلات خارجی در منطقه و ایستادگی در برابر این دخالتها تاکید کرد.

وی گفت: در این کنفرانس نشستی بین هیأت پارلمانی ایران با هیأت‌های اردن، بحرین و سایر کشورهای عربی برگزار شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العالم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا