پافشاری تشکیلات خودگردان فلسطین بر مشارکت در نشست شرم الشیخ

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که با هدف دفاع از حقوق فلسطینیان و مطالبات مربوط به توقف تجاوزگری اسرائیل در نشست شرم الشیخ شرکت می کند.

میدل ایست نیوز: تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که با هدف دفاع از حقوق فلسطینیان و مطالبات مربوط به توقف تجاوزگری اسرائیل در نشست شرم الشیخ شرکت می کند.

به گزارش «آناتولی»، «حسین الشیخ»، دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، در توئیتی ضمن اعلام این موضوع گفت که قرار است اسرائیل، امریکا و اردن و مصر هم در این نشست شرکت کنند.

الشیخ گفت که هیئت فلسطین روز یکشنبه با حضور مهمانان منطقه ای و بین المللی «برای دفاع از حقوق استقلال و آزادی فلسطین» در این نشست شرکت می کند.

حسن الشیخ روز چهارشنبه در رام الله با «هادی عمرو»، نماینده ویژه امریکا در امور فلسطینیان و «نبیل ابوردینه» مشاور رئیس جمهور فلسطین به منظور آمادگی برای شرکت در نشست پنجگانه دیدار کرد.

از سوی دیگر، جنبش اقدام ملی فلسطین روز شنبه در بیانیه ای کوتاه خواهان لغو برگزاری نشست شرم الشیخ شد و از تشکیلات خودگردان فلسطین خواهان عدم شرکت در این نشست شد.

جنبش حماس هم روز پنجشنبه از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته بود که در این نشست شرکت نکند.

در فوریه گذشته نشست مشابهی در شهر عقبه اردن برگزار شد و فلسطینیان اسرائیل را متهم می کنند که به تعهدات خود در این نشست عمل نکرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا