بارزانی: بالگرد حامل نیروهای قسد متعلق به اتحادیه میهنی بود

رئیس دولت ایالتی کردستان عراق اعلام کرد که گروهی وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق مالک بالگردی بود که در حین حمل عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه در دهوک سقوط کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس دولت ایالتی کردستان عراق اعلام کرد که گروهی وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق مالک بالگردی بود که در حین حمل عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه در دهوک سقوط کرد.

به گزارش «آناتولی»، به نقل از تلویزیون «روداو»، «مسرور بارزانی» با اعلام این خبر تأکید کرد که مشخص نیست این بالگرد چگونه به دست نیروهای دموکراتیک سوریه رسیده است.

وی در ادامه افزود که با دولت فدرال عراق و ائتلاف بین المللی در حال تحقیقات بیشتری برای کسب علت حادثه و پرواز بدون مجوز این بالگرد هستیم و لازم است که بسیاری مسائل شفاف شود.

پیش از این واحد مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی تحقیقات اولیه مربوط به حادثه را آغاز کرده اند و اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این بالگرد از نوع ای اس 350 بوده و برخی کشته شدگان از اعضای حزب کارگران کردستان بوده اند.

همچنین در این بیانیه آمده است که تحقیقات دامنه داری برای تعیین مالکیت دقیق بالگرد ادامه دارد.

شورای امنیت اقلیم کردستان نیز امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای قسد از سقوط دو بالگرد خبر داده بودند اما فقط یک بالگرد سقوط کرده و 7 تن در این حادثه کشته‌اند.

این شورا افزود که پرواز این بالگرد بدون اطلاع و هماهنگی نهادهای رسمی اقلیم کردستان عراق بوده است.

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کرد که در حادثه سقوط دو بالگرد در روز چهارشنبه، در حالی که در حال رفتن به استان سلیمانیه در اقلیم کردستان بود، 9 تن از عناصر قسد کشته شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا