پلیس اسرائیل در ماه رمضان هزار نیرو در قدس شرقی مستقر خواهد کرد

پلیس اسرائیل روز یکشنبه از استقرار هزار عنصر خود در قدس شرقی در طول ماه مبارک رمضان خبر داد.

میدل ایست نیوز: پلیس اسرائیل روز یکشنبه از استقرار هزار عنصر خود در قدس شرقی در طول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش «اسپوتنيک عربی»، بر اساس گفته روزنامه «یسرائیل هیوم»، «دورون تورگمان»، فرمانده پلیس اسرائیل، طی بازدید از قدس تصریحاتی مبنی بر استقرار نیروهای پلیس در این شهر داشت.

وی گفت حدود هزار پلیس اسرائیلی در ماه مبارک رمضان و دو هزار پلیس در هر جمعه این ماه در این منطقه مستقر خواهند شد.

هزاران نمازگزار مسلمان در ماه مبارک رمضان به زیارت قدس و المسجد الاقصی می آیند.

پلیس توضیح داد که هدف از این آمادگی ها در ماه رمضان، ایجاد آزادی دینی و پشت سر گذاشتن ماه رمضان به صورت آرام با حفظ امنیت و قانون است.

پیش‌بینی می شود که عید پسح یهود در طول ماه رمضان امسال از تاریخ 4 – 13 آوریل باشد و این موضوع نگرانی هایی را نسبت به تنش بین نمازگزاران و شهرک نشینان که به المسجد الاقصی هجوم می آورند ایجاد کرده است.

تورگمان در این باره گفت که پلیس برای اجرای دستور فرماندهی سیاسی به منظور ورود یهودیان به حرم قدسی در ده روز آخر ماه رمضان آماده است اما توصیه می شود که وضعیت کنونی حفظ گردد.

این در حالیست که «ایتمار بن غفیر»، وزیر امنیت ملی اسرائیل که داعیه دار تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی است هیچگونه اظهار نظری در این باره نکرده است.

تحلیلگران سیاسی و رسانه های عبری هشدار داده اند که سیاست دولت نتانیاهو که تندروترین دولت در طول تاریخ اسرائیل است می تواند منجر به شعله ور شدن انتفاضه سوم و تشدید تنش در کرانه باختری در ماه رمضان شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا