عراق و اتحادیه اروپا 6 پرونده از جمله اقتصاد سبز و انرژی های تجدیدپذیر را بررسی کردند

وزیر امور خارجه عراق و کمیسر مشارکت های بین المللی در اتحادیه اروپا در مورد 6 پرونده از جمله اقتصاد سبز و انرژی های تجدید پذیر بحث و تبادل نظر کردند.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین» وزیر امور خارجه عراق و «جوتا اورپلنن» کمیسر مشارکت های بین المللی در اتحادیه اروپا روز سه شنبه در مورد 6 پرونده از جمله اقتصاد سبز و انرژی های تجدید پذیر بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: فؤاد حسین، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق در حاشیه سومین اجلاس شورای همکاری عراق و اتحادیه اروپا با جوتا اورپلنن، کمیسر مشارکت های بین المللی در اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار در بروکسل پایتخت بلژیک و با حضور نماینده وزیر محیط زیست، رئیس اداره اروپا، سفیر عراق در اتحادیه اروپا، مدیرکل صندوق توسعه خارجی عراق و نماینده دولت اقلیم کردستان انجام شد.

الصحاف ادامه داد: در این دیدار موضوعات مورد علاقه مشترک از جمله تقویت نقش بخش خصوصی در عراق، گذار به سمت اقتصاد سبز و انرژی های تجدیدپذیر، دیجیتالی کردن اقتصاد عراق در بخش های مالی، تجاری، کشاورزی و انرژی و کمک در ایجاد ظرفیت ها و زیرساخت ها به ویژه حمایت از اقشار جوانان و زنان مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: ضرورت پیوستن عراق به نهادهای مالی اتحادیه اروپا مانند بانک اروپایی بازسازی و توسعه و بانک سرمایه گذاری اروپا، به دلیل نقش مهم در جلب اعتماد سرمایه گذاران اروپایی و حمایت و تسهیل روند سرمایه گذاری در عراق مورد تأکید قرار گرفت.

الصحاف اشاره کرد که دو طرف بر اهمیت کمیته چهارم همکاری های توسعه برگرفته از توافق مشارکت و همکاری که تشکیل آن در جلسات شورای همکاری اعلام شد، تأکید کردند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: دو طرف همچنین بر هماهنگی همکاری ها تاکید و توافق کردند که اولین نشست رؤسا و اعضای کمیته را در اسرع وقت به منظور تعیین مشخصات و برنامه های همکاری برگزار کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا