استان نجف اشرف زمان تکمیل پروژه جاده زمینی به عربستان را اعلام کرد

اداره راه و پل سازی استان نجف اشرف وابسته به وزارت عمران و مسکن عراق زمان بهره برداری جاده زمینی حج از نجف به عربستان را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: اداره راه و پل سازی استان نجف اشرف وابسته به وزارت عمران و مسکن عراق زمان بهره برداری جاده زمینی حج از نجف به عربستان را اعلام کرد.

به گزارش «واع»، «عبدالعباس محمد علی»، مدیر اداره راه و پل سازی استان نجف اشرف اظهار کرد که این اداره طرح جاده زمینی حج را در دو فاز که هر کدام 50 کیلومتر طول دارد آغاز کرده است.

علی افزود که کار ساخت همچنان ادامه دارد و 22 کیلومتر از فاز نخست تکمیل شده است.

وی خاطر نشان کرد که این طرح نیاز به خدمات مختلفی دارد که خطوط ارتباطی مهم ترین آنهاست و این خطوط تا پایان ایستگاه 46 فراهم شده است اما طرح نیازمند تامین خطوط ارتباطی از ایستگاه 46 به طول 80 کیلومتر است و مسافت کلی این پروژه به 239 کیلومتر می رسد و این در حالی است که فقط 100 کیلومتر از آن به عهده اداره است.

وی در ادامه گفت که 70 درصد از فاز نخست و 32 درصد از فاز دوم این پروژه انجام شده و هر دو فاز تا پایان سال 2023 به اتمام خواهد رسید.

مسیر زمینی نجف اشرف به عربستان جاده ای است که از قدیم الایام حجاج عراقی از آن استفاده می کرده اند. عراق در نظر دارد که با احیای این جاده، به سفر زمینی حج از داخل و خارج عراق رونق ببخشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا