عربستان، امریکا و کویت ارسال‌کننده بیشترین کمک‌های انسان‌دوستانه به ترکیه

سازمان ملل اعلام کرد که عربستان، امریکا و کویت به ترتیب در صدر کشورهایی جای دارند که به زلزله زدگان ترکیه کمک های بشردوستانه ارسال کرده اند.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل اعلام کرد که عربستان، امریکا و کویت به ترتیب در صدر کشورهایی جای دارند که به زلزله زدگان ترکیه کمک های بشردوستانه ارسال کرده اند.

به گزارش «الخليج آنلاين، «یانس لیرکه»، سخنگوی دفتر امور انسانی سازمان ملل متحد اظهار کرد که بر اساس درخواست سازمان در راستای حمایت از زلزله زدگان ترکیه، کشورهای مختلف اقدام به جمع آوری کمک های بشردوستانه کردند که میزان آن به 268 میلیون دلار می رسید.

لیرکه گفت که عربستان سعودی در صدر این کشورها قرار گرفت و سپس امریکا، کویت، اتحادیه اروپا و صندوق اضطراری سازمان ملل متحد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

وی همچنین در ادامه گفت که نمایندگی های حقوق بشر سازمان ملل کمک های غیرغذایی را به بیش از 4.1 میلیون شخص و کمک های غذایی را به 3 میلیون شخص رسانده اند.

این سخنگو اشاره کرد که 700 هزار نفر تحت چتر حمایتی بهبود وضعیت مکان زندگی قرار گرفته اند که شامل چادرها، واحدهای اسکان است و 1.6 میلیون نفر هم کمک های ویژه ای در زمینه های آب شرب و سرویس های بهداشتی دریافت کرده اند که شامل یک میلیون لیتر آب شرب است.

وی اشاره کرد که 9 میلیون نفر به طور مستقیم تحت تاثیر زلزله قرار گرفته اند و 3 میلیون نفر هم مهاجرت کرده اند.

از سوی دیگر «عبدالله الربیعه»، ناظر کل مرکز امدادرسانی «سلمان بن عبدالعزیز» تاکید کرد که پادشاه عربستان از زمان وقوع زلزله با ارسال تیم های امداد و نجات و نیروهای دفاع شهری و هلال احمر عربستان، از زلزله زدگان این کشور حمایت کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا