سیاسی

واکنش واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق به خبر ناپدید شدن قاتل «هشام الهاشمی»

کمیته اطلاع رسانی امنیتی روز شنبه، متواری شدن فرد متهم به قتل کارشناس امنیتی عراقی را تکذیب کرد.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق روز شنبه، متواری شدن فرد متهم به قتل کارشناس امنیتی عراقی را تکذیب کرد.

به گزارش «خبرگزاری عراق (واع)»، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که اخبار منتشرشده در شبکه های اجتماعی مبنی بر ناپدید شدن قاتل هشام الهاشمی، کارشناس امنیتی، چنین اخباری به هیچ وجه صحت ندارد.

این واحد افزود که متهم مذکور همچنان در بازداشت به سر می برد و به منظور تکمیل تحقیقات کیفری و صدور حکم نهایی به هیچ یک از مراکز و موسسات اصلاحی وزارت دادگستری و دادگاه صالح منتقل نشده است.

روز پنجشنبه، کاربران شبکه های اجتماعی سندی منتسب به وزارت دادگستری عراق با امضای «خالد شوانی»، وزیر دادگستری در پایان دسامبر گذشته منتشر کرده اند که در آن تأکید شده نام «احمد حمداوی الکنانی» متهم اصلی ترور، در لیست های زندان های وابسته این وزارتخانه نیست.

«ندا حسن ماضی»، نماینده جنبش «امتداد»، در صفحه فیسبوک خود درباره جزئیات ناپدیدشدن الکنانی مطلبی منتشر کرد و گفت که پس از ترور کارشناس امنیتی عراقی، دادگاه در میان خبرهایی درباره فرار متهم یا فراری دادن وی، صدور حکم را 6 بار به تعویق انداخته است.

وی افزود که در همان زمان به همراه چند نماینده دیگر وارد عمل شده اما 5 درخواست آنها برای احضار متهم بی نتیجه بوده و وقتی که برای اطلاع از محل بازداشت وی از وزارت دادگستری استعلام کرده وزارت دادگسترده تأکید کرده که چنین زندانی ای در زندان وابسته به این وزارتخانه وجود ندارد.

ماضی ادامه داد که وزارت کشور هم به استعلام های مکرر وی پاسخ نداده است.

در اواسط ژوئیه 2021، مقامات عراق اعترافات الکنانی را منتشر و منابع قضایی در ابتدای مارس 2022 اعلام کردند که محاکمه وی به دلیل اعتراض ثانویه و ارسال دادخواست به دادگاه فرجام خواهی تا آغاز می 2023 به تعویق افتاده است.

ظاهرا الکنانی یکی افسران ارشد وزارت کشور و عضو یکی از گروه های مسلح بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا